YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMA « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Haziran 2021 - 21:13

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMA

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMA
Son Güncelleme :

11 Ekim 2020 - 12:02

Balıkesir’de 12 Ekim 2020 pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokullarda 8 ve liselerde 12. sınıflar ile özel gereksinimli öğrenciler için  yüz yüze eğitimin ikinci aşaması başlayacak. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız,  20 ilçe millî eğitim müdürü ile gerçekleştirdiği video konferansta son hazırlıkları gözden geçirip açıklamalar yaptı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya; 20 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.  Önceliğin güvenli ve sağlıklı eğitim ortamı olduğunu vurgulayarak tüm eğitim kurumlarında, hijyen ve sosyal mesafe standartlarının uygulanmasına azami titizlik gösterilmesini rica ederek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız şu açıklamayı yaptı:

“12 Ekim 2020 pazartesi günü 20 ilçemizde okul öncesi, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli öğrencilerimiz için yüz yüze eğitimin ikinci aşamasını başlatıyoruz.

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.

Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe milli eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenebilecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak.

21 Eylül 2020 Pazartesi günü ilkokul 1.sınıflar ve okul öncesi ile başlattığımız yüz yüze eğitim sürecinin ikinci aşamasını da siz değerli idarecilerimizin başarılı çalışmaları ile sorunsuz bir şekilde atlatacağımıza yürekten inanıyor; sizlerin şahsında emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.