YAVUZ BEY “PES” DEDİRTTİ !.. « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

19 Temmuz 2021 - 16:37

YAVUZ BEY “PES” DEDİRTTİ !..

YAVUZ BEY “PES” DEDİRTTİ !..
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2020 - 12:08

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın YÖRSAN’ın iflası ve CHP’li Ensar Aytekin’in eleştirileri sonrası yaptığı açıklamalar tepki çekti. Aytekin “ Yavuz Subaşı’nın sözlerini şaşkınlıkla okudum. Şok oldum, üzüldüm. Yavuz bey resmen ‘bizim meselemiz değil’ diyerek konudan kaçmış ve hem YÖRSAN çalışanlarını hem 17 bin üreticiyi mağdur ettiklerini itiraf etmiş” dedi. 

“PES YAVUZ BEY”

“Pes Yavuz Bey” diyen CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

“Yılan hikayesine dönen YÖRSAN’ın durumu geçtiğimiz günlerde mahkemece netleşti ve şirketin iflasına karar verildi. Bunun üzerine bir açıklama yaptık, ’17 bin üretici ve 300 çalışan yüz üstü bırakıldı’  dedik, çıkıp söz verdiler ‘sorunu çözeceğiz’ dediler, verdikleri sözü gördük şirket iflas etti. ‘El birliğiyle YÖRSAN’ı batırdılar’ dedik. Açıklamamıza cevap veren Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı’nın sözlerini şaşkınlıkla okudum. Şok oldum, üzüldüm. Yavuz bey resmen bizim meselemiz değil diyerek konudan kaçmış ve hem YÖRSAN çalışanlarını hem 17 bin üreticiyi mağdur ettiklerini itiraf etmiş. Bunu da tutup cevap diye basın açıklaması haline getirmiş. Balıkesir tarihinin en önemli firması göz göre göre batağa giderken, üreticiyi ve çalışanları sahte vaadlerle kandırıp gelinen noktada bizle bir alakası yok demek tek kelimeyle nankörlüktür”

“KİM ARACI OLDU DA YÖRSAN DUBAİLİ BİR ŞİRKETE SATILDI”

“YÖRSAN’ın iflasına giden yolun şahsınızla değil ama partinizle bir ilgisi var Sayın Subaşı. Öğrenmek istiyorsanız Ulusal Süt Konseyi’nin yapısını sorgulayın. Başkanlarına sorun anlatırlar. Abraaj Group’u iflas ettiren şeyi biz yazalım: Abraaj’ın Ceosu’nun  kendi şirketine ait 385 milyon doları şahsi hesabına geçirmesi ve Abraaj’ı fonlayan Bill Gates Vakfı’nın kaynakları yanlış kullanmasıydı. Türkiye’de onlarca süt ve süt üretimi yapan holding ve firma varken, kim aracı oldu da YÖRSAN’ı Dubaili bir şirket satın aldı? Balıkesir’de ve Türkiye’de firma mı bitti de Dubai’den bir şirket gelip Balıkesir’in markasını aldı? Kim referans oldu? Yoksa olay gerçekten serbest piyasa ekonomisi içerisinde gerçekleşen sıradan bir alış satış hikayesi miydi? Madem öyleydi, bu sefer Azerilere satılmak üzereyken ne oldu da satış durdu?Gönen’de o süt fabrikası niye yandı Yavuz Bey?”

“HALKIN EKMEK MESELESİ SİYASİ HESAPLARA SIĞMAZ”

“Google’dan araştırma yapmayı seviyorsunuz, ne güzel. Mesela MEGA Varlık Yönetim Şirketi yazıp bir kez daha arama yapın. Alacağınız sonuçları birbiriyle ilişkilendirmekte zorluk çekerseniz YÖRSAN’dan alacağı olan bankalara bir sorun, siz bu alacaklarınızı kime ve niye sattınız? Belki de bütün soruları sormaya Ulusal Süt Konseyi eski başkanı Ethem Sancak’tan başlayabilirsiniz.

Balıkesir’de bir firma batacak, Balıkesir tarihinin en önemli üreticilerinden biri iflasa sürüklenecek, süreç içinde ailenin bu şirketi bize satın itibarımız gitmesin, çalışanlarımızın ve üreticilerimizin alacakları ödensin denmesine rağmen duyulmayacak, konkordato komiserlerinin maaşlarına zam yapılacak ve siz kalkıp sürecin bizle alakası yok diyeceksiniz öyle mi? Atanan kayyumun partinizle ilgisi olmadığını iddia edeceksiniz öyle mi?

Balıkesir’in de Susurluklunun da bu saatten sonra sizle alakası yok Yavuz Bey.

Ayrıca Kurultayla ilgili çok merak etmişsiniz söyleyeyim: Halkın ekmek meselesi siyasi hesaplara sığmaz. Siz genel olarak, bu halkın yoksulluğunu istismar ettiğiniz için herkesi kendiniz gibi sanıyor olabilirsiniz, biz o yoksul bıraktığınız halkın partisiyiz, sarayın emir eri değil!”  http://balikesir24saat.com

https://www.balikesir24saat.com/yorsanin-iflasinin-ak-parti-ile-ilgisi-yok.html

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.