“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

13 Eylül 2021 - 03:45

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”
Son Güncelleme :

22 Ekim 2019 - 11:20

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, tüm siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.
Türk bayrakları ile donatılan salonda ki oturum Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve tüm şehitler için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile sürdü.
Grupları adına konuşan CHP’li Canan Kırdar ile İYİ Partili Özgür Çelebioğlu hükümetin Suriye politikasına katılmadıklarını belirtirken, Mehmetçiğin burnunun dahi kanamasını istemediklerini vurguladı. Çelebioğlu, “Biz “Suriye’de Emevi Camii’nde cuma namazı kılacağız diye yola çıkan mevcut hükümetin Suriye politikalarını desteklemiyoruz ama bunun muhasebesinin yapılacağı gün Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’de sıcak sahada olduğu zaman değildir. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Amasız fakatsız Barış Pınarı harekatını destekliyoruz. Herkesi ayyıldızlı bayrak altında kardeşlik içinde yaşamaya davet ediyorum. Ne mutu türküm diyene” dedi.
Ardından Büyükşehir Belediye Meclisi’nde temsil edilen AK Parti, CHP ve İyi Parti’nin grup başkan vekillerinin imzasıyla Barış Pınarı Harekatı’na destek bildirisi okundu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da Meclis üyeleri ile birlikte ayyıldızlı bayrakla Mehmetçik’e selam gönderdi.

“BU HAREKAT BİR ZORUNLULUKTUR”
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin hazırladığı bildiride şu görüşlere yer verildi:
“Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyoruz. Ülkemiz Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK, PYD, YPG ve DAEŞ’in varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemizin için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alma amacı güden Barış Pınarı Harekatı; aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir. Barış Pınarı Harekatı bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK, PYD, YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağına inanıyoruz.

“BİR VE BERABER OLMA GÜNÜ”
Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytindalı ve Fırat Kalkanı Harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yine yeni bir iklimin oluşumunu sağlamaktadır. Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyor; inanıyoruz ki her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekaasıdır. Harekatın başarıyla tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerlerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Coşkun YAMAN  (balikesir24saat) 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.