CHP’Lİ SARI’DAN BÜYÜKŞEHİR ELEŞTİRİSİ : BÜYÜK İLÇE BELEDİYESİ !.. « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

29 Temmuz 2021 - 02:46

CHP’Lİ SARI’DAN BÜYÜKŞEHİR ELEŞTİRİSİ : BÜYÜK İLÇE BELEDİYESİ !..

CHP’Lİ SARI’DAN BÜYÜKŞEHİR ELEŞTİRİSİ : BÜYÜK İLÇE BELEDİYESİ !..
Son Güncelleme :

16 Nisan 2021 - 13:35

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin bir ilçe belediyesi düzeyinde olduğunu öne sürdü.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edilen faaliyet  ve denetleme raporunu eleştirirken, büyükşehirin çalışmalarının yetersiz olduğunu, bütçenin verimsiz kullanıldığını ve kaynakların zayi edildiğini iddia etti. Sarı il binasında düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Ben aslında sizinle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerine konuşmak istiyordum ama bugünkü toplantımız Balıkesir’in 21. ilçe belediye başkanlığı üzerine olacak. 2020 yılı faaliyet raporunda yaptığımız incelemelerde, büyükşehir statüsünde bir konuşma yapmak için yeterli veriyi bulamadık.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerin bir ilçe belediyesi düzeyinde olduğu için buna göre değerlendirme yapmak isterim”

“BİR ÇOK CHP’Lİ BELEDİYE BÜYÜKŞEHİRDEN DAHA ÇOK YATIRIM YAPMIŞ”

Faaliyet raporunda yatırımlara yönelik yapılan çalışmaların “yetersiz”  olduğunu iddia eden CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Büyükşehir Belediyesi ilçelerde yapmış olduğu bordür ve asfalt çalışmasıyla ilgili ilçe ilçe bir doküman paylaştı. Burada Büyükşehir Belediyemizin il genelinde 155 bin metrekare bordür taşı döşendiği ifade ediliyor. Ben de CHP’li ilçe belediye başkanlarımızı arayıp, ‘ Büyükşehir Belediyesi 155 bin metrekare taş döşemiş siz ne yaptınız’ diye sordum.  Büyükşehir Belediyesi 26 bin 600, Edremit Belediyesi ise 333 bin metrekare taş döşemiş  yani Büyükşehir Belediyesi’nin döşediği miktarın yaklaşık 15 katı oranında yatırım yapılmış. Bandırma   117 bin metrekare, Gönen 50 bin, Manyas 60 bin, Burhaniye 160 bin metrekare taş döşemiş, birçok ilçemiz Büyükşehir Belediyesi’nin 20 ilçede yapmış olduğu yatırımın üstünde bir çalışma yapmış.Mesela sıcak asfalt konusunda Büyükşehir Belediyesi 20 ilçeye 59 kilometre dökerken, Edremit Belediyemiz 68 kilometre sıcak asfalt yapmış. Sadece Edremit Belediyemiz Büyükşehir Belediyesi’nin 20 ilçede yapmış olduğu hizmetlerin kat ve kat üstünde yatırım yapmakta ve halkın sorunlarına çözüm üretmektedir”

“FAİZE 120 MİLYON LİRA “

” Bu anlamda bu yetersizliklerin karşısında olumlu giden bir şey var mı, yani belediyemiz tasarruf mu yapıyor acaba diye baktığımızda bu da yok.” diyen Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Raporlardan temin edilen rakamlarda 1 milyar 36 milyon olan 2019 yılı borçları 2020 yılında 1 milyar 247 milyona çıkmış. Yani yaklaşık yüzde 20 civarında borç yükü artmış durumdadır. Bakıyoruz; 2020 yılında 120 milyon lira sadece faize ödenen para olarak görünüyor. Bütçenin yüzde 13’üne denk gelen bir oranda faiz ödemesi gerçekleştirildiği dikkatimizi çekiyor. Bu durumda da Büyükşehir Belediyesi’nin battığını ve bataktan çıkamadığını görüyoruz” diye konuştu.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.