“RADİKAL ÖNLEMLER ALINMAZSA TÜM YAŞAM ÇÖKER” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

2 Ağustos 2021 - 19:03

“RADİKAL ÖNLEMLER ALINMAZSA TÜM YAŞAM ÇÖKER”

“RADİKAL ÖNLEMLER ALINMAZSA TÜM YAŞAM ÇÖKER”
Son Güncelleme :

06 Ağustos 2020 - 14:10

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Koronavirüs salgınındaki son süreci değerlendirdi. Radikal tedbirler alınmazsa ekonomi dahil olmak üzere bütün yaşamın çökeceğini öne süren Aytekin, “Geri dönüşü olmayan bir yola giriyoruz ve bunun bedelini çok ağır şekilde ödeyebiliriz” dedi. 

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in yazılı açıklaması şöyle:

“Tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs’e karşı Türkiye’de etkin bir mücadele dönemi yürütülmüş fakat 1 Haziran’dan itibaren kontrollü sosyal hayata geçilmesi ile vakalarda tekrar artışlar başlamıştır. Kontrollü sosyal hayattan çok eski normal yaşama devam etme süreci ve bu krizi yönetme konusundaki siyasal iradenin yetersizliği maalesef Türkiye’yi büyük bir açmaza sevk etmiştir. Türkiye’nin ekonomi dahil olmak üzere bütün göstergeleri negatif giderken, iktidarın ekonomiyi sübvanse etmesi mümkünken insanları normal hayata salmak tam anlamıyla cinayete azmettirmektir. Ve bu iktidar bunu yapmıştır.”

“OLAN SAĞLIKÇILARIN EMEĞİNE OLDU”

Gece gündüz demeden, aylarca ailelerini ve çocuklarını görmeden hastane köşelerinde yatan sağlık emekçileri için bütün dünyada farkındalık eylemleri yapıldı. Her akşam pencerelerden sağlıkçılar alkışlandı. İnsanları hayatta tutmak için insan üstü çaba sarf eden sağlık emekçileri, verdiği çabayla kalakaldı. Vatandaşına bir maskeyi taktıramayan  ve dağıtamayan iktidarın yarattığı sahte normalleşmenin bedelini en ağır şekilde ödeyenler yine sağlıkçılar oldu. İş yükleri son zamanlarda tekrar artmaya başladı ve ülkede tekrar binli sayılarda vakalar görülmeye başladı.

‘BÜYÜK KARANTİNA UYGULAMALARI GÖREBİLİRİZ’

“Kontrollü sosyal hayat diye anlatılan şeyin ciddi bir yıkıma gidebileceğini 17 Haziran’da yaptığımız açıklamada ifade etmiş ve tedbirlerin artması gerektiğini aksi halde İngiltere’nin düştüğü duruma düşeceğimizi söylemiştik. İkinci dalganın işaretlerinin Balıkesir’de tekrar başladığını ifade etmiş vakaların 1000’lere çıktığını belirtmiştik. 17 Haziran’dan bugüne alınmayan tedbirler yüzünden sadece Balıkesir’de vaka sayıları 1500’lere yaklaştı. Balıkesir’de yalnızca tatil yörelerinde değil, merkezde de vaka sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Ve artık radikal tedbirler alınmak zorunda. İktidarın basiretsizliğinin bedelini ne sağlık emekçileri ne de yurttaşlar ödememelidir. Eğer yeni tedbirler hayata geçirilmezse ülke olarak ağır bedeller ödeyeceğiz. Ekim-Kasım gibi Türkiye’de büyük karantina uygulamaları görmemiz mümkün olacaktır. Bu salgın hep birlikte mücadele edilmesi gereken bir salgındır. Aşı takvimi derhal hayata geçmeli ve kış aylarında yaşanacak tablonun etkisi azaltılmalıdır” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.