“KİMİN AKLI İLE YAPILDI, KİMİN AKLI İLE YIKILDI” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

5 Haziran 2021 - 21:58

“KİMİN AKLI İLE YAPILDI, KİMİN AKLI İLE YIKILDI”

“KİMİN AKLI İLE YAPILDI, KİMİN AKLI İLE YIKILDI”
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2021 - 14:39

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi belediyesinin sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek Başçeşme Mezarlığının girişinde yaptıkları tadilatı yıktığını iddia etti.

“DÜN YAPTIĞINI BUGÜN YIKAN BİR BELEDİYE”

Bu yönde ki haber sonrası Başçeşme Mezarlığı’na giden ve yıkımı belgeleyen Sarı, “Dün yaptığını bugün yıkan Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin,yaptığı plansız yatırımlar sonucunda Balıkesir’in kaynaklarını nasıl zayi ettiğini hep birlikte görüyoruz. Bu yıkımı, sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek gece saatlerinde yapmış olmaları da yıkımı halktan gizleme telaşı içinde olduklarını göstermektedir. Bu yönetim tarzı ile sadece şu ‘tadilat yap-yık-yeniden yap’ tipi iş yapış belki on binlerce, belki yüz binlerce lira kaybedilmiş durumda. Bu paralar; halkımızın parasıdır, Balıkesirlilerin kaynağıdır; bu kaynakları zayi edenlerden hesap sormaya devam edeceğiz.'” dedi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı şu açıklamayı yaptı:

“Aylardır süren tadilatla yapılan düzenlemeler kimin aklı ile yapıldı, kimin aklı ile ve niçin yıkıldı? Hangi amaçla yapıldığı ve hangi amaçla yıkıldığı belli olmayan; programsız, vizyonsuz yatırımların sonucunu halkımız bilmelidir. Şehrin kaynaklarını zayi etmek konusunda ısrar eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için ’21. İlçe Belediyesi’ dediğimizde kızıyorlar ama bu, bir ilçe belediyesi düzeyinde bile program yapamayan, yatırımlarını planlayamayan, halkın kaynaklarını hesapsız bir şekilde ziyan eden bir yönetim ile karşı karşıya olduğumuz gerçeğini değiştirmez. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim yapmış olduğumuz açıklamalardan sonra, Büyükşehir Belediyesinin ihale ettiği Başçeşme Mezarlığı Revizyon Projesi ile ilgili olarak Karesi İlçe Belediye Başkanı Dinçer Orkan açıklama yapmış ve burada herhangi bir kamu zararı olmadığını beyan edip, müteahhitin bu zararı karşıladığını dile getirmiştir. Bu yeterli değildir; biz, bu konuda ihaleyi yapan ve projenin sorumlusu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’dan daha açıklayıcı bir bilgi paylaşmasını talep ediyoruz. Bu proje 29 Mart 2021 tarihinde teslim edilmesi gereken bir proje neden hala teslim edilmiş değil ? Çizilen projeye bakıldığında planlamanın doğru olmadığı konun uzmanları tarafından net bir şekilde anlaşılabilmektedir, buna rağmen çizilen projeyi uygulayan müteahhitin hatasıymış gibi lanse edilmesi ne kadar doğrudur ?”

“ŞEHRİMİZİ YAP BOZ GİBİ YÖNETİYORLAR”

“Şehrimizi yap boz tahtası gibi vizyonsuz bir şekilde yönetilmesinin sonuçlarını hep birlikte görüyor ve bedelini birlikte ödüyoruz. Bölgede yıllardır var olan ağaçları da keserek yok edilmesi de ayrı bir tartışma konusudur. Konu hakkında ayrıntılı açıklama yapılarak kamuoyunun bilgilendirileceğini umut ediyoruz. Daha önce de Turan Caddesi üzerinde yapılan yol çalışmalarında yağmur drenaj hattı yapmayı unutmuşlar ve bu vizyonsuzluk sebebiyle bütün kaldırımlar kırılarak yeniden yapılmıştı; o zaman da yine müteahhit firmanın bu zararı karşıladığı! dile getirilmişti. Buradan anlaşıldığı üzere müteahhit firmalar ile öyle bir ‘yüksek kar marjı’ ile çalışılıyor ki bütün proje yıkılarak yeniden yapılıyor ama firma zararı doğmuyor! Yapmış olduğumuz açıklamalar hiç kimsenin arasına fitne sokmak amacı ile yapılmış açıklamalar değildir. Açıklamalarımızın amacı, Balıkesir’in kaynaklarının ve halkın vergilerinin nerelerde, nasıl zayi edildiğinin hesabının verilmesini sağlamaktır.”

“SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Bugün çarşıdaki esnafımız,fabrikadaki işçimiz, sokaktaki emekçimiz,market market dolaşıp indirim takip eden emeklimiz, üniversite bitirip iş bulamayan gençlerimiz bir dilim ekmek derdi ile mücadele ederken,kaynaklarını bu kadar müsrifçe ziyan eden bir yönetim herhalde Türkiye’nin başka bir yerinde yoktur. Yapılan plansız, programsız yatırımları eleştirmek ve bunları Balıkesir kamuoyuyla da paylaşmak bizim görevimizdir. Bundan sonra kentimizi yönetenler belki en azından halkın görüşlerini alır;ahbap çavuş ilişkileri ile değil,alanlarında uzman kişilerle çalışarak plan ve program dahilinde yatırımları planlarlar. Bu yönetim tarzı ile sadece şu ‘tadilat yap-yık-yeniden yap’ tipi iş yapış belki on binlerce, belki yüz binlerce lira kaybedilmiş durumda. Bu paralar; halkımızın parasıdır, Balıkesirlilerin kaynağıdır; bu kaynakları zayi edenlerden hesap sormaya devam edeceğiz.”  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
CENKHAN SANDIKCIOĞLU 6 Mayıs 2021 / 16:57 Cevapla

İL BAŞKANINA SORUYORUZ, BÜYÜK DEVLET ADAMI, BİN YILIN LİDERİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E KATİL DENMESİ KONUSUNDA, DÜŞÜNCELERİNİZİ AÇIKLAYIN. BU YÖNETİMİ, CHP SIRTINDA NE ZAMANA KADAR TAŞIYACAK…