BİR DE İLÇELERDEKİ ADAYLAR BELLİ OLSAYDI ! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

27 Mart 2021 - 23:33

BİR DE İLÇELERDEKİ ADAYLAR BELLİ OLSAYDI !

BİR DE İLÇELERDEKİ ADAYLAR BELLİ OLSAYDI !
Son Güncelleme :

19 Ocak 2019 - 20:05

Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, bugün CHP Altıeylül ve Karesi İlçe başkanlıklarını ziyaret etti. Ok, Karesi belediye başkan adayı ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, “Nasıl büyükşehirlerde genel merkezler karar verdiyse, bu ilçelerle ilgili nihai söz söyleme yetkisine de genel merkezler sahiptir” dedi. 

Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok,  bugün CHP Altıeylül ve Karesi İlçe başkanlıklarını ziyaret etti. Ok’un ziyaretlerinde İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural ve Karesi Belediye Başkan adayı Metin Özpınar da hazır bulundu.  CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve Karesi adayı Levent Tellioğlu ise ziyaretlerde yer almadı.  İyi Partilileri ev sahibi olarak Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ile Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ağırladı. Altıeylül’deki ziyarette CHP Altıeylül  Belediye Başkan aday adayı Esin Balıbek de hazır bulundu.

ŞEHİRLİ’DEN SICAK KARŞILAMA

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, İsmail Ok ve İyi partilileri çiçeklerle karşıladı. Şehirli, “24 Haziran’da başlayan birlikteliğimiz 31 Mart’ta da devam edecek. Yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir’i alıp makus talihimizi hep birlikte yeneceğiz. Sayın Ok’a çıktığı bu onurlu yolda başarılar diliyorum. Her zaman arkasında olacağız “ dedi.

“BUGÜN İLK ADIMI ATTIK”

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın,  “Bugün ittifak paydaşları olarak bir aradayız. İsmail Ok, bizim  büyükşehir belediye başkanı adayımız. İsmail Başkan  hepimizin hem CHP’nin hem İYİ Parti’nin adayı.. Paydaşlar olarak,  önümüzdeki süreçte bizlerden çıkan kombinasyonda en çok oyu alacağımız ilçeleri de önümüzdeki hafta netleştirmiş olacağız.Önümüzdeki günlerde alanlarda birlikte çalışacağız. Bugün da bu yolda ilk adımı attık” diye konuştu.

“ARTIK TEK PARTİYİZ”

İyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna,  “Biz misafirliğe gelmedik, Evimize geldik diye düşünüyoruz. Biz artık tek partiyiz. Güç birliğinin gereklerini yerine getireceğiz “ mesajı verirken, 31 Mart’ta Balıkesir’e baharı getirmek istediklerini vurguladı.

İttifakın adayı İsmail Ok, sıcak karşılama için teşekkür etti. Ok, “Ben burada kendimi misafir değil, ev sahibi gibi görüyorum.  Bizim gönül birlikteliğimiz çok eskilere dayanıyor. 16 Nisan’daki referandumda İyi Parti yoktu ama biz yine beraberdik.Burada kişilerin ya da partilerin adı önemli değil hepimiz Kuvvacıyız. Hepimiz Kuvay-i Milliye kahramanlarının evlatlarıyız. Bizler Türkiye Cumhuriyeti devletini yolda bulmadık. Bizlerin birlikteliği şan, şeref, makam meselesi değildir. Bu ruha sahip tüm vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Artık şehrimizin ve ülkemizin kaybedecek vakti kalmamıştır. Balıkesir’i birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

İki ilçe ziyaretinde de ilçelerdeki adayların henüz belirlenmediğini vurgulayan Ok, “İlçeler henüz belli değil. Ama bunlar belirlendiğinde, genel merkezlerimiz karar verdiğinde o adaylar iki partinin ortak adayları olacak. Genel merkezlerimiz adayları açıkladığında ortak adaylarımızın kazanması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Genel merkezlerimiz hangi kararı verirse versin boynumuz kıldan ince… “dedi.

“KARESİ’DE NE OLACAK”

Millet İttifakı’nın adayı İsmail Ok, Karesi İlçesi ziyaretinde  ” İlçeler henüz belli değil diyorsunuz. CHP bazı ilçelerde adaylarını açıkladı. En sorunlu ilçe görünen Karesi’de ise CHP Levent Tellioğlu’nu,  İYİ Parti Metin Özpınar’ı açıkladı. Son kararı genel merkezler mi verecek” sorusuna şu yanıtı verdi:
“İlçeler belli değil derken.. Bir, bizim genel merkezimizin aldığı bir prensip kararı var. Bu bir iyi niyet göstergesidir. CHP’nin elinde olan belediyeleri otomatikman CHP’ye bıraktı. İki, Belediye CHP’de değil ama 24 Haziran’da birinci olduğu ilçeleri de Marmara’da olduğu gibi otomatikman CHP’ye bıraktı. Bu bir nezaket gösterisinden öte doğal bir süreç diyebiliriz. Her iki partinin de kamuoyuna ilan edilmiş adayları vardı. Dolayısıyla burada nasıl büyükşehirlerde genel merkezler karar verdiyse, bu ilçelerle ilgili nihai söz söyleme yetkisine de genel merkezler sahiptir. Ben özellikle şahsım olarak şunu ifade edeyim. Hangi partiye, hangi adaya bırakılırsa, bırakılsın saygımız sonsuz. Biz bunu kabul ediyoruz. Şimdiden deklare ediyoruz. Tüm ilçelerde CHP ve İyi Parti İttifakı ortak adaylarının kazanması için her şeyi yapacağız”

GENEL MERKEZLER RAPORLARA BAKACAK
İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ise, “İşbirliği süreci başladığında genel merkezimiz bizden rapor istedi. Bizde tüm ilçelerle ilgili seçim sonuçları, seçim senaryoları ile ilgili raporlar hazırladık. Mutlaka CHP’den de bu raporlar gitmiştir. Bu raporlarda Balıkesir’in siyasi profilini anlatmaya çalıştık. Genel Merkezlerimiz bu raporları değerlendirerek bir karar verecektir. Açıklanan karara da hangi partiden olursa olsun sahip çıkacağız” dedi.

 İKİ PARTİ FARKLI ADAY ÇIKARIR MI?

Başkan adayı İsmail Ok, “Genel merkezlerden CHP’nin bilgilendirme toplantısında söylendiği gibi  iki partinin de Karesi ve Altıeylül’de kendi adayları ile yarışa çıkması yönünde bir karar çıkabilir mi?”  sorusuna ise “Bağlayıcı konuşmak istemiyorum. O görüşmelerde ben yokum. Hangi karar çıkarsa çıksın biz uyacağız” yanıtı verdi.

“BİZ GERİYE TAKILI KALMIYORUZ”
İsmail Ok, Ahmet Akın’a yönelik sözleri ile ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:
“Biz geriye takılı kalmıyoruz. Ülkenin ve  Balıkesir’in içinde bulunduğu durum İsmail Ok meselesi, Ali-Veli, Ayşe-Fatma meselesi değildir. Söz konusu vatan meselesidir. Bu ülkeyi bize emanet bırakanlar, ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ demiş. Bizde aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz.Bizim bir tek ortak hedefimiz var, bu da Balıkesir ve ilçelerindeki tüm belediyeleri almak ve Belediye Meclisi’nde ezici bir çoğunluğu kazanmaktır”  Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.