İYİ Kİ BAYRAMLIK AĞZINI AÇMADI !.. « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

28 Temmuz 2021 - 21:01

İYİ Kİ BAYRAMLIK AĞZINI AÇMADI !..

İYİ Kİ BAYRAMLIK AĞZINI AÇMADI !..
Son Güncelleme :

25 Haziran 2021 - 15:11

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’in yanan alandaki ağaçlandırma çalışmaları için düzenlenen törende Ayvalıklıları ve çevrecileri özür dilemeye çağıran sözleri ile ilgili tartışmalar sürüyor. Milletvekili Çelik kendisini eleştiren ve “Esas sen özür dileyeceksin Adil bey” diyen CHP’li Aytekin’e sert tepki gösterdi. “Bana bak Ensar Aytekin… Bana bayramlık ağzımı açtırmayın” diyen Çelik, Aytekin’i yalancılık ve iftiracılıkla suçladı, CHP’li belediyeleri de sert sözlerle eleştirdi. 

Yangın sonrası yangının bilinçli çıkarıldığını, imara açılacağını söyleyenler yüzünden  töhmet altında bırakıldıklarını belirten Çelik, ” Şimdi o gün konuşan çevreciler, efendime söyleyeyim çevreci örgütler, sivil toplum kuruluşları ve Ayvalıklılar, herhalde bizlere büyük bir özür borçlusunuz. Ondan öte, o gün bu iddiaları dile getirenlerin içinde yoksanız bile şu an için bizlere bir teşekkür borçlusunuz” demişti.  CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ise  “Esas sen özür dileyeceksin Adil Bey ” diye AK Partili Çelik’e tepki göstermişti.

“SAHİ SİZDE O YÜZ VAR MI?, UTANMA DUYGUNUZ VAR MI” 

CHP’li Aytekin’in sert açıklamasının ardından kendisini savunan Çelik, Ayetikn ile birlikte  CHP’ye de bir çok suçlama yöneltti. Çelik’in açıklaması şöyle:

“İmara açılacak diye konuşulan alanı, yangından sadece 9 ay geçtikten sonra tekrar ağaçlandırmaya başlamış bulunuyoruz. Geçen yıl bu konuda ileri geri konuşanlar, sosyal medyada her türlü hakareti yapanlar, bizleri töhmet altında bırakanlar, adeta deve kuşu gibi başını kuma gömmüş, görmezden geliyor ve kendileri de davet edildiği halde törene katılmıyorlar. Madem çevre konusunda o kadar hassassınız, madem Ayvalık’ı bu kadar seviyorsunuz, neden gelmediniz? Sizin yalan ve iftiralarınızdan biri daha ortaya çıktığı için, mahcubiyet duyduğunuz için mi acaba? Sahi sizde o yüz var mı? Utanma duygunuz var mı? Ensar Aytekin, Ayvalık yangını ve o gün söyledikleri ile ilgili hiçbir şey söylemiyor, laf kalabalığı ile konuyu başka yere çekmeye çalışıyor. Özür dilemek erdemdir. ‘Evet biz o gün böyle dedik ama yanıldık, bu alanın yeniden ağaçlandırılmasından mutlu olduk’demek sizin kibirli egonuzu çok mu zorluyor?

“BANA BAK ENSAR AYTEKİN… BANA BAYRAMLIK AĞZIMI AÇTIRMAYIN”

“Bana bak Ensar Aytekin! Akçay kıyıları daha düne kadar kanalizasyon kokuyordu, neden? Çünkü CHP’li belediyeler kanalizasyonu denize veriyordu. Denize girenler koli basili yüzünden bulaşıcı hastalıklara yakalanıyordu. Siz o zaman ne yaptınız? Ben ne yaptığınızı hatırlatayım; anlaşılan sizde hafıza sorunu var. Edremit körfezindeki CHP’li ilçe ve belde belediyelerinin birlikte çalıştırdığı arıtma tesisi, elektrik borcu ödenmediği için çalıştırılmıyordu. Kanalizasyon bu yüzden direkt denize veriliyordu. Elektrik borcunu ödemiyorlardı elektrik! Sizin çevre sevginiz bu mu? Çevreyi lağım ederek koruyorsunuz, öyle mi?

Ya Ayvalık’ın su sorunu ne olacak? Bu çağda Ayvalık’ın, Ayvalıklılar’ın yaşadıkları reva mı idi? Ayvalıklılar’ı buna mı layık görüyordunuz? Geçmiş dönem CHP’li Ayvalık Belediyesi işçilerin maaşını ödeyemiyordu. Keza Erdek Belediyesi… Kırsal mahallelerde toplanmayan çöpleri, Büyükşehir Belediyesi toplamadı mı? Benim bayramlık ağzımı açtırmayın.”

“CHP’Lİ BELEDİYELER ÇÖPLE, HASTALIKLA ANILIYOR”

“CHP’li belediyelerin birlikte anıldığı konulara bakın;  elektrik borcu, ödenmeyen işçi maaşları, çöp, hastalık…

Siz dua edin 2014 yılından itibaren hepsi Büyükşehir kapsamına alındı da bu beldelerin su ve kanalizasyon sorunu çözüldü, canım Edremit Körfezi’ni sizin zihniyetinizden kurtardık. Yoksa akıbeti belli.  AK Partili Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ  ile, ilçe ve parti ayrımı yapmadan, ‘Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü’ düsturu ile hareket ederek su ve kanalizasyon sorunlarını çözdük, çözmeye devam ediyoruz. Gerekli yatırımları yapmaya devam ediyoruz.”

“HASTALIKLI RUH HALİNDEN KURTULUN”

“Siz istediğiniz kadar bağırın. Ne çevre, ne vatan, ne bayrak, ne Atatürk sevgisi sizin tekelinizde değil. Bu hastalıklı ruh halinden, yalan ve iftiralardan medet ummaktan kurtulun, yoksa bu millet size gereken dersi yine verecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın, amma sizde o dersi alacak hal var mı, işte onu bilmiyorum.

Biz size ve sizin gibilere bakmadan çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin ve ülkemizin her köşesine bütün hizmetleri götürmek şiarımızdır. Balıkesir çok güzel insanların olduğu, adeta cennet gibi bir şehir, bu güzel şehri de sizin çarpık zihniyetinize bırakmayacağız, hiç boşuna heveslenmeyin.”  (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.