DUAYEN SİYASETÇİDEN GENÇ BAŞKANA TAM NOT « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

23 Eylül 2021 - 08:25

DUAYEN SİYASETÇİDEN GENÇ BAŞKANA TAM NOT

DUAYEN SİYASETÇİDEN GENÇ BAŞKANA TAM NOT
Son Güncelleme :

23 Aralık 2019 - 12:48

Bandırma’da iki dönem Belediye Başkanlığı ve bir dönem de milletvekilliği yapan Sedat Pekel, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’u makamında ziyaret etti. Duayen siyasetçi genç başkanın  çalışmalarını çok başarılı bulduğunu söyledi. 

Ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Başkan Pekel, “Başarılı çalışmaları ile övündüğüm ancak uzun zamandır yanına gelemediğim Bandırma’nın genç Belediye Başkanı değerli kardeşimiz Tolga Tosun’u makamında ziyaret etmekten büyük mutluluk duydum. Bu ziyarette, Sayın Başkanın geride kalan 8 aylık hizmet süresince kendisiyle ilgili halktan duyduğum güzel değerlendirmeleri ve görüşlerimi kendisiyle paylaşma fırsatı buldum.  Bu güzellikleri paylaşarak Tolga kardeşimizin moral motivasyonunu daha da yükseltmeye katkı sağlayacak son derece yararlı bir sohbet gerçekleştirdik” dedi. Sedat Pekel açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Geçmişe bir baktığımda ben şunu görüyorum. Çok zor koşullarda seçim kazanmış ve her seçimden oylarını arttırarak çıkmış,  2 dönem de sağ partilerden belediyeyi devralma başarısını yakalamış bir siyasetçiyim. Bir ağabeyi olarak bendeki özelliklerin çok önemli bir bölümünün hatta biraz daha fazlasının Sayın Tolga Tosun’da olduğunu görmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Kendisi her şeyden önce çok güler yüzlü.  İnsan ilişkileri son derece sağlıklı ve gelişmiş. Hiç bir beklenti içine girmeden pozitif enerjisi ile halkla bütünleşme konusunda başarılı örnekler veriyor.Bunun yanında belediyede erozyona uğramış verimlilik ve üretkenlik anlayışının yeniden ön plana çıkarılması, çalışanların iş disiplini konusunda daha duyarlı hale getirilmesi de kurum içindeki önemli bir başarıdır. Belediyede israfın ortadan kaldırıldığını görmek ve buradan elde edinilen kazanımların halka hizmet için kullanılması bizi mutlu ediyor. Halktan da bunun takdir gören geri dönüşlerini görmek benim için çok önemli. Belediye Başkanımız Tolga Tosun’un başarılarının daha da doruğa çıkacağı konusunda hiç kuşku duymuyorum.”

 Belediyeciliğin zor ve bir o kadar da kutsal bir görev olduğunu belirten Başkan Pekel: “Belediyecilik çok farklı bir alan. Klasik bir sözdür, başımıza bir şey geldiğinde git sana belediye baksın derler. Bu boşuna söylenmiş bir söz değildir. Belediye Başkanı anadır, dosttur, arkadaştır, her şeydir. Belediyeye gelen insanlar çok mutlu gelmezler ya suyu akmıyordur, ya sokağında toz, çamur, çukur vardır, ya yeşil alanda bir problem yaşıyordur. O yüzden insanlar belediyeye gelirken duygu yoğun gelirler.Belediye Başkanının insanları rahatlatmak gibi bir görevi var. Sevgili Tolga kardeşimizde bu konuda da güzel örnekler var. Telefonla arıyorsun, eğer o an açamamışsa sonradan dönüş yapıyor. Bakıyorum hastaya gidiyor, cenazeye gidiyor, nişana gidiyor, düğüne gidiyor insanların en zor ve en güzel anlarında yanında oluyor.

Sosyal yönleri çok güçlü. Bizim kendi dönemimizde yaptığımız gibi sağ elin verdiğini sol el görmesin anlayışı ile hareket ediyor. İhtiyacı olan insanlara mazeret üretmeden bulup buluşturup dokunuyor. Bunu yapmayı kendine özel görev edinmiş. O nedenle kendisine çok güveniyorum. Yolun başında olmasına rağmen genç kardeşimizin çalışmalarını çok beğeniyor ve başarılı buluyorum.

Benimle ilgili bazı söylentiler duyuyorum. Benim danışmanlık beklentim olduğu dedikoduları geziyor. Edindiğim birikimlerimi, tecrübelerimi paylaşmayı insani bir görev olarak görüyorum. Ben şahıs olarak hiçbir beklenti içerisinde değilim. Tek beklentim Bandırma Belediyesi’nin hem temsilinde hem de hizmetinde fark yaratarak açık ara birinci olmasıdır. Kendisinden çok umutluyuz”

“PEKEL DÖNEMİNDE BAŞKANVEKİLİ OLMUŞTUM”

Başkan Sedat Pekel’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Bugün burada Belediye Başkanlığı görevini yapıyorsak kendisinin bize vermiş olduğu destek ve güvenin bunda çok büyük payı vardır. Geçmiş dönemde de Belediye Başkan Vekilliği görevini bize vermiş ve bugün de Belediye Başkanı olarak desteklemiştir. Birçok şeyi kendisinden öğrendim. Öncelikle insan ilişkilerini, insanlara dokunmayı, insanlara davranış şekillerini, güler yüzlü samimi olmayı. Hep kendisini örnek aldım. Bugün de Belediye Başkanlık görevini yerine getirirken bunlardan çok yararlanıyorum. Tutumlu olmayı, ihtisaslı olmayı, belediye personelinin verimli çalışmasını, çalışanlarımızın ihtiyacında yanında olmayı, baba olmayı, abi olmayı, yeri geldiğinde bir işveren olmayı kendisinden öğrendik. Sevgili başkanımın düşünceleri benim için çok önemli.” dedi.

Tosun şöyle konuştu:

“Tabi ki eksiklerimiz, eleştirilecek durumlarımız olacak. Daha yolun çok başındayız ama yanımızda böyle duayen siyasetçilerin olması bizim Bandırma’ya katkı sağlamamızda, vatandaşlarımıza hizmet sağlamamızda çok büyük avantaj sağlıyor. Çünkü iki  dönem Belediye Başkanlığı, bir  dönem milletvekilliği yapmış, Bandırma’nın sosyal, siyasal yapısının içinde yoğrulmuş bir usta duayenin, bu tecrübelerini aktarmak istemesi benim için çok önemli bir değer. Her zaman düşüncelerine önem veriyorum. Onun bize öğrettiklerine bugünün teknolojisini, bilgi ve birikimini katarak ilerliyoruz.

Büyüyen ve gelişen Bandırma’nın sanayileşmesiyle, turizmiyle, tarihiyle, kültürel dokusuyla üniversitesi ve tüm sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla bu güzel kente daha iyi bir değer ve vizyon çizmek için çaba harcıyoruz. Onların bizlere bırakmış oldukları belli bir değer ve Bandırmayı getirdikleri belli bir nokta var. İnşallah biz de onları mahcup etmeyip bize güvenen ve inanan insanların önümüze koymuş olduğu çıtayı daha da yukarıya taşımaya çalışıyoruz. Biz de bizden sonrakilere aynı şekilde devredeceğiz. Büyüklerimiz bugün nasıl bizim yanımızda olup bize destek verdiyse, zamanı geldiğinde biz de bizden sonrakilere sahip çıkarak Bandırma’yı çağdaş, demokratik, laik değerlere sahip çıkan, Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi olan bir kent haline getireceğimize inanıyorum.”

TOSUN’DAN YENİ PROJELER

Konuşmasında geride kalan 8 aylık hizmet sürecini de değerlendiren Başkan Tolga Tosun: “Tabi aradan zaman geçti, bu Başkanımızın ikinci ziyareti. İlk olarak hayırlı olsun ziyareti yapmıştı. İkinci ziyareti de aradan geçen 8 aylık zaman zarfında olması gerekenler, yaptıklarımız, eksik kaldığımız noktalardaki eleştirileri için bir aradayız. Kendisinin bizimle birlikte olması hem motivasyonumuzu arttırdı hem de çok mutlu olduk. İnşallah önümüzdeki günlerde başlayacak kreş projelerimizin yanı sıra, Ocak ayının ilk haftasında yapmış olduğumuz tasarrufların neticesinde alacağımız 5 kamyon, 2 kepçe ve 1 kamyoneti de Bandırma halkının kullanımına sunacağız. Asfalt tesisimiz eski ama Büyükşehir ile güzel ilişkilerimiz sayesinde önümüzdeki günlerde Ayyıldız Mahallesindeki şantiyemize yeni bir asfalt tesisi kazandıracağız. Kreşlerimizin belli bir aşamaya gelmesinden sonra, Paşabayır, Levent, Edincik ve 100. Yıl Mahallelerine butik kapalı Pazar yerleri projelerimiz çiziliyor. Engelli kardeşlerimiz için Tatlısu’da engelli kampımız ve onun yanında butik otelimiz yapılacak. Projelerimize sürekli yenileri eklenecek. 8 aylık süreçte, geçmiş dönemden alınmış borcun organizasyonu ve bütçe tasarrufları ile ortaya bir değer çıktı. İnşallah bundan sonraki 4,5 yılık sürede insanların hayatına sürekli yeni projelerle dokunmaya çalışacağız. Tekrardan sevgili Başkanıma ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.