EL ELE, KOL KOLA, OMUZ OMUZA « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

27 Mart 2021 - 18:08

EL ELE, KOL KOLA, OMUZ OMUZA

EL ELE, KOL KOLA, OMUZ OMUZA
Son Güncelleme :

30 Ocak 2019 - 23:17

Millet İttifakı 31 Mart yerel seçimleri öncesi Alihikmetpaşa Meydanı’nda halkın huzuruna çıktı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, Altıeylül ve Karesi Belediye başkan adayları Esin Balıbek ve Levent Tellioğlu ile birlikte CHP ve İYİ Partilileri selamlayıp, umut dolu mesajlar verdi. 

“İTTİFAK ATEŞİ YAKILDI”

Millet İttifakı’nı Balıkesir’de iktidar yapmak için yola çıktıklarını vurgulayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı“Bugün, bu meydanda yine Kurtuluş Savaşı mücadelesinde olduğu gibi Kuva-yi Milliye ruhunu ve ateşini birlikte, el ele, omuz omuza yakmaya geldik” dedi.

Sarı şunları söyledi:

“Bizler bugün Millet İttifakı’nı şehrimizin dört bir köşesinde iktidar yapmak için yola çıktık. Birbirimize inandık, güvendik, birbirimize sarıldık ve bugün bu mücadeleyi artık iktidar yapma zamanı geldi. Bu toplantımız ittifakımızın ateşinin yakıldığı, startının verildiği gündür. Bugün itibariyle bir dakika olsun durmadan, yorulmadan ve birbirimize olan inancımız ve güvencemizi sarsmadan mücadele edeceğiz.   Birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel bir Balıkesir’e kavuşacağız” 

“HEP BİRLİKTE HEDEFE ULAŞACAĞIZ”

CHP Balıkesir milletvekili Fikret Şahin, “Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. 31 Mart akşamına kadar hiç dinlenmemek üzere bugün yola çıkıyoruz. Kuvayi Milliye’ye yakışır yönetim istiyoruz. Cumhuriyet değerlerine saygılı, Atatürk ilkelerini benimsemiş kadrolarla birlikteyiz. Tüm Balıkesir’in desteğini bekliyoruz. Ben  hep birlikte hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

“90 YIL ÖNCEKİ GİBİ…”

“Bundan 90 küsur sene önce Alaca Mescit’te yakılan Kuvayi Milliye ateşi, bugün Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda Millet İttifakı ile birlikte yakılıyor” diyen İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendisine oy vermeyen; neredeyse ülkenin yarı seçmenini ‘illet ve zillet ittifakı’ olarak tanımlayan iktidarın ötekileştirmesinden, kutuplaştırmasından, şuursuzca davranışından artık milletimiz bıktı. Dolayısıyla biz kimsenin ötekileştirilmediği, kutuplaştırılmadığı, sevgi ve hoşgörünün yer alacağı yerel yönetimlere talip olacağız. Biz, başta Büyükşehir Belediye Başkan adayımız İsmail Ok’la olmak üzere 20 ilçede İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı olarak tüm Balıkesir’i yönetmeye talibiz”

“GÜZEL PROJELERLE ŞEHRİ YÖNETECEĞİZ”
Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu,  projeler üreterek Balıkesir’i hep birlikte yöneteceklerini kaydetti. Tellioğlu şunları söyledi:
“Artık sen, ben yok, biz varız, hep birlikte olacağız. Balıkesir için var olacağız, Balıkesir için birlikte olacağız. Balıkesir’de bugüne kadar yapılanların üzerine bir taş daha nasıl koyabiliriz onun hesabını yapacağız. Biz Esin Hanımla birlikte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İsmail Ok ile birlikte çok güzel projeler üretip şehrimizi yöneteceğiz. Hepimizin ortak olduğu bir platformda hep birlikte şehrimizi yöneteceğiz”

KADININ GÜCÜ
CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, “31 Mart akşamı zaferimizi yine bu meydanda kutlayacağız” derken, İYİ Parti Alteylül İlçe Başkanı Özlem Ural, “Millet İttifakı’nın farkını Balıkesir’de göreceğiz. Ama Esin Hanım’ın farkını çok daha fazla, açık ara göreceğiz.Tüm adaylarımıza özellikle kadın adaylarımıza desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, sosyal belediyecilik kavramının içinin boşaltıldığını belirtirken, “Biz halkçı belediyecilik kavramını kullanmalıyız. Halkçı belediyecilikte katılımcılık vardır. Alanlarda adayımız Levent Tellioğlu ile halkçı belediyeciliği ve projelerimizi anlatacağız” dedi.

kadın adayların sayısının gelecekte daha da çok olmasını dileyen Yalçın, Altıeylül belediye başkan adayı CHP’li Esin Balıbek ile birlikte Kepsut adayı İYİ Partili Özgül Yiğit’e de başarılar diledi.

İYİ Parti Karesi İlçe Başkanı Yaşar Genç ise, artık CHP’li- İYİ Partili demeden hep birlikte çalışacaklarını vurgularken, “Bu seçim Atatürkçü ve cumhuriyetçilerle diğerlerinin yarışı olacaktır” dedi.

“ZOR YOLU KOLAYA ÇEVİRECEĞİZ”

Altıeylül Belediye Başkan Adayı Esin Balıbek 31 Mart’a kadar yorulmadan çalışarak başarıya ulaşacaklarını  söyledi. Balıbek şöyle konuştu:
“Kuvayi Milliye’nin başşehri Balıkesir’de bir Kuvayi Milliyecinin torunu olarak, bir Cumhuriyet kadını olarak sizlerle beraber yan yana olmaktan, ittifak partilerimizin adayı olmaktan onur duyuyorum. Önümüzde zor bir yol var. Hepimiz birlikte el ele vererek, kolaylıkla, neşeyle, güçle, sonuca ulaşacağız.  Önce ‘Altıeylül esintisi’ dedik, ‘kadınların gücü’ diyoruz. Kadınların elini yönetimlere değdireceğiz. Kadınların gücünü, Altıeylül esintisini rüzgara çevirerek Cumhuriyet kadınlarının ağırlığıyla, varlığıyla sonuçlandıracağız. Altıeylül’ü kazanacağız”

“REKLAM ARASI BİTTİ”
Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok ise AK Parti Balıkesir eski Milletvekili Tülay Babuşçu‘nun cumhuriyete yönelik sözlerine atıfta bulunarak,  “reklam arası bitti” dedi. Ok şu mesajı verdi:

“Şu andan itibaren düne bakmıyoruz. Artık biz var, Millet İttifakı var. Millet için, Balıkesir için, Millet İttifakının adayları var. Şu anda olduğu gibi bundan sonra da el ele, omuz omuza, 31 Mart’a kadar durmadan, yorulmadan ve hiçbir ayrım yapmadan çalışacağız. 31 Mart’ta yetkiyi aldığımız da esas görev o zaman başlıyor. Balıkesir’in sorunlarını biliyoruz. Çözüm yollarını da biliyoruz. İşte esnafımız siftah yapamadan akşamları dükkanının kapısını kapatıyor. Köylümüz, çiftçimiz bitmiş, iflas etmiş durumda. Kısacası; Balıkesir beş yıl kaybetti, bir daha aynı hataya düşmeyecek. Çünkü kendilerinin yetki verdikleri, baskı ve tehditlere boyun eğerek, ağlayarak kaçtı. Biz 2009-2014 arasında nasıl her türlü engellemeye ve tehdide rağmen milletten aldığımız emanete leke getirmeden, onu namus, şeref bilerek Balıkesir halkına hizmet ettiysek, 31 Mart’ta da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Reklam arası bitti”  

Millet İtifakı’nın adayları konuşmaların ardından Milli Kuvvetler caddesindeki işyerlerini ziyaret ederek, hayırlı işler diledi. Coşkun YAMAN(balikesir24saat) 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.