DEVA PARTİSİ’NİN KONGRELERİ ALTIEYLÜL’LE SÜRDÜ « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Haziran 2021 - 23:18

DEVA PARTİSİ’NİN KONGRELERİ ALTIEYLÜL’LE SÜRDÜ

DEVA PARTİSİ’NİN KONGRELERİ ALTIEYLÜL’LE SÜRDÜ
Son Güncelleme :

03 Ekim 2020 - 21:10

DEVA Partisi Altıeylül İlçe Başkanlığı’na Can Çağrı Yeşilsu seçildi. Kongrede 14 kişilik yönetim kurulu ile 34 kişilik il delegasyonu da belirlendi

DEVA Partisi Altıeylül İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi bugün Şirin Bahçem Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Ahmet Edip Uğur ve İl Başkanı Av. Kemal Aydemir de katıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde Can Çağrı Yeşilsu başkanlığa seçilirken, 14 kişilik yönetim kurulu ile 34 kişilik il delegasyonu da belirlendi.

EDİP UĞUR’DAN İKTİDARA ELEŞTİRİLER

AK Parti’de önemli görevler üstlendikten sonra bu partiden istifa eden ve DEVA Partisi’ne katılan Ahmet Edip Uğur konuşmasında AK Parti iktidarını kavga siyaseti yapmakla eleştirdi. Uğur şöyle konuştu:
“DEVA Partisi olarak ilk kongremizi Ayvalık’ta yaptık. Ardından Erdek ve Karesi ilçe kongrelerini gerçekleştirdik .Bugün de Altıeylül İlçe kongresini yapıyoruz. DEVA Partisi bir ihtiyaçtan doğdu ve milletimiz partimize büyük teveccüh gösterdi. Neydi bu ihtiyaç ? Ülkede ekonomi ile ilgili sıkıntı var, bütçe açığı var, ödemeler dengesinde açık var. En büyük açık demokrasi açığı. Demokrasi açığı kapanmadan ödemeler dengesinde, bütçedeki açığı kapatmak mümkün değil. Çok büyük sıkıntılar var ve milletimiz artık siyasette bir değişim bekliyor. Kavga siyaseti ile bu ülke büyümez, yatırım gelmez, istihdam sağlanmaz. Genel Başkanımız Ali Babacan sahaya çıktı, elini taşın altına koydu, bizde kendisine destek vererek Kurucular Kurulu üyesi olduk görev aldık”

“TEK PARTİ İKTİDARINDAN DAHA KÖTÜ !

“Başkanlık sistemiyle birlikte  millet iktidarından parti iktidarına dönülmüştür” diyen Uğur şunları söyledi: “Geldiğimiz noktada bürokrasi siyasetin, devlet milletin, sadakat liyakatin önüne geçmiştir. Hiç kimsenin ağzını açamadığı bir zamanda bunları söylüyoruz. Sistem değişikliği denilen emre amade yönetim biçimi rahatsız edici hal almıştır. Hani iktidar partisi, devamlı tek parti dönemini eleştiriyordu ya şu anda o dönemden daha kötü bir durum var. Tam bir şeflik dönemi var. Tek parti iktidarında valiler il başkanıydı, şimdi yine valiler il başkanı, kaymakamlar ilçe başkanı oldu, atanmışlar seçilmişlerin önüne geçti”

ÖZGÜRLÜK VE EKONOMİ VURGUSU

Altıeylül İlçe Başkanı Can Çağrı Yeşilsu da ülkenin temel iki probleminin demokrasi kurumlarının zayıflaması ile özgürlük alanlarının daralması ve ekonomideki çok hızlı geriye gidiş olduğunu söyledi. Yeşilsu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Demokrasinin olmadığı, özgürlükler alanının dar olduğu bir ülkede, zenginlik de söz konusu olmayacaktır. Demokratik kurumlarınız ne kadar sağlamsa, güçlüyse ekonominizde o kadar güçlü olur ve ülkenizdeki insanlarda o ölçüde zenginleşir. Bu ayrımı ancak, özgürlüklerle ekonomi arasında yakın bir ilişki olduğunu görebilen aydın insanlar yapabilir. DEVA Partisinin temel felsefesi; özgürlüklerin önünü açacak demokratik kurumları ayağa kaldırmakve netice itibariyle ekonominin hemen düzelebileceğini göstermektir. Bizler gelecek nesillere hali hazırdaki gibi bir Türkiye bırakmak istemiyoruz. Bu yüzden buradayız, bu yüzden varız”

YÖNETİM KURULU

DEVA Partisi Altıeylül İlçe Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

Abdi Okçelik, Ali Ermiş, Aylin Baydeniz, Bedriye Öztüzün, Demet Duman, Harun Altay, İlknur Onganer, Nurten Kurt, Mustafa Kemal Yazgan, Onur Bila, Samet Efe, Birsen Işık, Şafak İnanç, Şener Şeker..

İL DELEGASYONU

Kongrede 34 kişilik il delegasyonu da belirlendi. Bu isimler de şöyle sıralanıyor:
Can Çağrı Yeşilsu, Ahmet Bennan Batur, Ali İlksen Demirözer, Bahadır Yıldırım, Batıkan Hazar Mızrak, Halil Çetinaslan, Hilal Demirözer Yarbaoğlu, Mahmut Özen, Mehmet Karadağ, Meltem Yaren Şahin, Merve Nur İlgün, Murat Karacan, Mustafa Bayram, Tuğba Güner, Yeşim Atmaca, Yunus Barlin, Ali Ermiş, Aylin Baydeniz, Bedriye Öztüzün, Demet Duman, İlknur Onganer, Nurten Kurt, Birsen Işık, Ferhat Çakan, Abdi Okçelik, Harun Altay, Mustafa Kemal Yazgan, Onur Bila, Samet Efe, Şafak İnanç, Şener Şeker, Ali Rıza Dengider, Gökhan Kahraman,Ömür Şafak Yeter … (balikesir24saat.com)

ÖNEMLİ UYARI

Sitemizde yayımlanan haberlerin telif hakları balikesir24saat’e aittir. İzin almadan, kaynak göstermeden yayınlanamaz. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.