UMUT VATANDAŞTA! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

3 Ağustos 2021 - 09:17

UMUT VATANDAŞTA!

UMUT VATANDAŞTA!
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2020 - 18:48

CHP Balıkesir İl örgütü, Büyükşehir Belediyesinin 23 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardığı Lunapark arazisi satışının durdurulması için imza kampanyası başlattı. Belediyeye ait tüm taşınmazların tek tek satıldığını iddia eden CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “AKP Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bu saltanat düşkünlüğüne hep birlikte dur diyeceğiz. Artık çocuklarımızın geleceği olan, kentimizin değeri olan böylesi alanları yok etmelerine, beton yığını haline getirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Halkımız açtığımız imza kampanyasına destek olursa, satışa tepki gösterirse bu kenti yönetenler de bu satıştan vazgeçmek zorunda kalacaktır” dedi. 

Coşkun YAMAN  (balikesir24saat)

CHP Balıkesir İl Başkanlığı, lunapark olarak hizmet veren alanın otel yapılmak üzere satılmasını önlemek için imza kampanyası düzenledi.Bugün Kurtdereli Mehmet Pehlivan Anıtı önünde başlatılan kampanyaya partililerin yanı sıra bir çok vatandaşın da destek verdiği gözlendi.
İl yönetimi ile birlikte Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ve yönetim kurulu üyeleri ile satışın iptali için dava açan Balıkesir Büyükşenir Belediye Meclisi üyesi Burhan Ağabeyoğlu, Altıeylül Belediye Meclisi üyeleri Ayhan Öztürk, Ayla Kaymaz ve Av. Taylan Benlinin de hazır bulunduğu etkinlikte konuşan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, büyükşehir belediyesinin Lale Devri’ndeki gibi saltanat sürmekten başka bir şey yapmadığını öne sürdü. Sarı şöyle konuştu:
“Bu kenti beton kenti haline getirmelerini istemiyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde itfaiyenin bulunduğu araziyi 50 milyona, onun önünde bulunan Fen İşleri Deposu’nu 30 milyona , Şehir Hastanesi’nin karşısında ki iki büyük parselden birini 28,5 milyon liraya sattı; diğerini SGK ve Maliye’ye olan borçlarına karşılık devretti. Daha önce de Özel İdare binasını sattılar, SSK Hastanesi’nden devraldıkları alanı sattılar ve satmaya da devam ediyorlar. Bu kötü gidişe hep birlikte dur dememiz gerekiyor. Bu sattıklarının karşılığında da kentimize bir şey kazandırdıkları yok. Faiz ve borç ödemekten ve saltanat sürmekten başka bu kente sağladıkları bir katkı yoktur. Bir daha bu devrin adını tanımlamak istiyorum. Lale Devri’ni süren AKP Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bu saltanat düşkünlüğüne hep birlikte dur diyeceğiz. Artık çocuklarımızın geleceği olan, kentimizin değeri olan böylesi alanları yok etmelerine, beton yığını haline getirmelerine müsade etmeyeceğiz . Biz ranta değil kente hizmet istiyoruz, biz kentimizin değer kazanmasını, sosyal kültürel alanlarının artmasını istiyoruz. Bu alan Kültür Merkezi için tahsis edilmiş bir alandı şimdi kağıt üstündeki oyunlarla bu alana otel yapılmak isteniyor”

“HALK İSTEMEZSE SATAMAZLAR”

Balıkesirlilere seslenen Sarı, ” Bu itirazımıza Balıkesir’de yaşayan tüm halkımızı ortak etmek üzere burada toplandık. Gelin kentimize hep birlikte sahip çıkalım, gelin bu talana birlikte dur diyelim. Bugün verdiğim örnekleri gidip yerinde görün. Saat Kulesi’nin ve Şadırvanın yanında dikilen o beton yığınına gidip bakabilirsiniz. Yeni bir beton yığını, yeni bir talan, yeni bir rant kapısı bugün Vergi Dairesi’nin yanındaki lunapark alanında inşa edilmek üzere hazırlanıyor. 12 Ağustos çarşamba günü satışı yapılacak. Halkımız açtığımız imza kampanyasına destek olursa, satışa tepki gösterirse bu kenti yönetenler de bu satıştan vazgeçmek zorunda kalacaktır. Gelin bir olalım, Balıkesir sevdalılarını kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz…” dedi.
CHP Kurtdereli Heykeli’nin önü ile birlikte TTM’de Salih Tozan Kültür Merkezi’nin önünde bir stant açtı. İmza kampanyası  12  Ağustos’a dek saat 15.00-19.00 arasında iki stantta gerçekleştirilecek.

NE OLMUŞTU

Anımsanacağı gibi Büyükşehir Belediye Meclisi geçen yıl satış için Başkan Yılmaz’a yetki vermiş, CHP satışın durdurulması için dava açmıştı. Dava sürerken geçtiğimiz günlerde satışla ilgili ihalenin 12 Ağustos’ta 23 milyon liralık muhammen bedelle yapılacağı duyurulmuştu. https://www.balikesir24saat.com/lunapark-alani-gitti.html

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.