“ONUR’LU YOLCULUK” DEVA PARTİSİ’NDE SÜRECEK « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

30 Temmuz 2021 - 09:06

“ONUR’LU YOLCULUK” DEVA PARTİSİ’NDE SÜRECEK

“ONUR’LU YOLCULUK” DEVA PARTİSİ’NDE SÜRECEK
Son Güncelleme :

06 Ağustos 2020 - 17:39

CHP Karesi eski İlçe Başkanı Onur Ayan, DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı oldu.. CHP’de hizipçilik, koltuk hesapları ve çirkin pazarlıklar yapıldığını iddia eden Onur Ayan, “İnsan insana DEVA olmalı, dert değil  diyerek siyasi hayatımda yepyeni bir yolculuğa çıkıyorum” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Balıkesir’deki örgütlenmesini sürdürürken, CHP’in Karesi eski ilçe başkanı Onur Ayan’ı da Karesi İlçe Başkanlığı’na getirdi.
Bir süredir DEVA Partisi’ne  geçtiği konuşulan ancak resmi bir açıklama yapılmayan Onur Ayan bugün sosyal medya hesabından yeni partisini ve görevini duyurdu. Ayan’ın açıklaması şöyle
“Bildiğiniz gibi 2014 yılından beri Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem aktif bir üyesi hem de bir dönem Karesi ilçe Başkanlığı görevini yerine getirmiş bir kardeşinizim. Cumhuriyet Halk Partisi, benim siyasete adım attığım, burada yoğrulduğum, çok şeyler öğrendiğim, çok emek verdiğim bir çatıdır. Bu çatıda sadece bir kez ilçe başkanlığı makamına aday olmuş, kazanmış ve ekibimle bir dönem boyunca layıkıyla yaparak bayrağı devretmiş birisiyim. Sonrasında kenara çekilip hiçbir teklife de sıcak bakmadım”

CHP’Yİ ELEŞTİRDİ 

“Ancak bugün baktığımda, benim ideallerimi tam olarak yansıtmayan CHP’nin, koltuk hesaplarının yapıldığı, sosyal demokratlığa yakışmayan hareketlerin gerçekleştiği bambaşka bir konumda olduğunu görüyorum. Parti içi mücadele, hizipçilik ve acımasız eleştirilerin olduğu bu partide siyaset yapma fırsatım olmadığına inandığım süre zarfında şahsım, ailem ve çevrem fazlasıyla yıprandı. Ama ben her zaman partiye zarar verebilirim düşüncesi ile sessiz kalmayı tercih ettim. Cumhuriyet Halk Partisinde yol arkadaşlarımın üzerimde çok büyük hakları vardır. Asla inkar edemem ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama kapalı kapılar arkasında yapılan çirkin pazarlıklarla maalesef bu partide hem gençlerin önünün kapatıldığını görmek, hem de emeğin hiç bir anlamının olmadığını yaşamak artık bana bu partide siyaset yapma imkanı bırakmadı. Bu sebeple çok güzel günler geçirdiğim partimden üzülerek ayrılıyorum”

“İLELEBET TEK LİDERİM ATATÜRK”

“Geçmiş dönemdeki tüm emeklerim; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ilelebet tek liderim Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Halkçı, Devletçi, Laik, Milliyetçi, Cumhuriyetçi ve İnkılapçı olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne helal olsun. İsterim ki partili dostlarımda,bu çatı altında üzerimde emeği olan tüm parti büyüklerim de bana haklarını helal etsinler. Bu fiziksel ya da ideolojik bir ayrılık değil sadece düşünsel ve artık kendimi değersiz gördüğümden ve aidiyet duygumu kaybettiğimden dolayı yaşanan bir ayrılıktır.”

“İNSAN İNSANA DEVA OLMALI DERT DEĞİL” 

“Bundan sonraki süreçte;Balıkesir DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir öncülüğünde, yine ‘Atatürkçü’ kişiliğimden ödün vermeden, ‘Laik’ çizgimi hiçbir şekilde bozmadan, Deva Partisi Karesi Kurucu İlçe Başkanı olarak memleketime ve halkımıza fayda sağlamak adına birlikte yeni bir yola çıkma kararı verdik. Siyaset anlayışım hiçbir zaman boş vaatlerle insanları kandırmak olmadı. Tek derdim var, kavgasız gürültüsüz, kirli hesapların olmadığı bir çatı altında insanlarımıza, onların eksiklerini tamamlayarak, bütünleştirici bir şekilde, ayrım yapmadan fayda sağlamak ve yardımcı olmak. Memleketimin her bir köyü her bir mahallesinde siyasi hayatım boyunca dostluklar kurdum. Onların ihtiyaçlarına gücüm yettiğince cevap vermeye çalıştım. Bundan sonra da yine tek amacım ve hedefim koltuk değil; memleketimize ve insanımıza nasıl fayda sağlayabileceğim güzel insanımıza nasıl dokunabileceğim olacak. Bu sebeple öncelikle çocukluk arkadaşım ve dostum Kemal Aydemir’in ‘Balıkesir’imizde yepyeni bir sayfa açalım’  teklifi üzerine ‘İnsan insana DEVA olmalı, dert değil’  diyerek bir dostumla siyasi hayatımda yepyeni bir yolculuğa çıkıyorum. Bundan sonra çizgimi bozmadan, hiçbir makam ve menfaat beklentim olmadan, bana verilen görevi memleketimin insanı için elimden gelen en iyi şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ilelebet tek liderimiz, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, Laik bir anlayış ile DEVA Partisi Karesi Kurucu İlçe Başkanı olarak yapmaya çalışacağım. Bilmenizi isterim ki bu adı büyük kendi küçük Balıkesir’imiz de hepimiz birlikte güzeliz. Fikirlerimiz ve düşüncelerimiz ayrı olsa da biz bu onurlu yolda birlikteysek güçlüyüz. Ve bu güzel şehri güzel yapan bizleriz” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.