CHP İL BAŞKANLIĞINA YENİ BİR ADAY « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

12 Eylül 2021 - 11:46

CHP İL BAŞKANLIĞINA YENİ BİR ADAY

CHP İL BAŞKANLIĞINA YENİ BİR ADAY
Son Güncelleme :

18 Ocak 2020 - 10:07

CHP’de il kongresi için geri sayım başlarken,  Bandırma İlçe yönetim kurulu üyesi Hakan Kahraman da il başkanlığına aday oldu.

Kahraman CHP İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Basın toplantısına İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ile Kadın Kolları Başkanı Durdugül Öztürk ve partililer katıldı.

Kısaca kendini tanıtan Kahraman, ” 1968 Diyarbakır doğumluyum. Köy enstitüsü mezunu öğretmen bir babanın yedi çocuğundan en küçüğüyüm. İlk, orta lise ve askeri okul eğitimlerimi İzmir’de tamamladım. Evliyim. Halen üniversitede okuyan iki çocuk babasıyım. Yirmi sekiz yıl süreyle görev yaptığım Hava Kuvvetlerinden 2015 yılında emekli oldum. O günden beri Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim” dedi.

3 MİLLETVEKİLİ, 8 BELEDİYE YETER Mİ?

Kahraman açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kökleri Redd-i İlhak’a, Müdafa-i Hukuka ve Kuvay-i Milliye’ ye dayanan, 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nin en güçlü ve Kurucu iradenin ortak sesi olan Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi olmaktan sizler gibi bende gurur duyuyorum. Ancak bu durum hepimize ağır bir sorumluluk yüklüyor. 17 yıllık AKP karanlığında, Cumhuriyetin kazanımlarından her gün biri kaybedilirken halkımızın yegane umudu olan Cumhuriyet Halk Partisi “en azından Balıkesir’de bu beklentileri karşılayabiliyor mu?” sorusu hepimizin önünde duruyor. Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’de dokuz Milletvekilliğinin sadece üçünü, yirmi yerel yönetiminde sadece sekizini kazanmış olmak bizleri acı acı gülümsetiyor.Külliye’de yaşayan zatın iddia ettiği gibi sadece deniz kıyılarının partisi değiliz.Bigadiç, Sındırgı, Kepsut, Savaştepe, Dursunbey, İvrindi, Balya ve Havran gibi kırsal diye tabir edilen ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temsil ettiği değerlere sahip çıkan ve Balıkesir ilimizin %39 unu oluşturan bölgede ciddi bir potansiyelimiz var. Yapmamız gereken bu potansiyeli harekete geçirecek doğru söylem ve eylemlerimiz olmalıdır.Nasıl ki Antalya’nın Serik ilçesindeki dağ köyünde yaşayan yörüklerle Mardin’in dağ köyündeki Kürt kardeşlerimizin sorunları aynı ise Manyasın bir alevi köyündeki vatandaşlarımızın temel sorunları ile Dursunbey’in köylerindeki halkımızın sorunları aynıdır.Tüm yurttaşlarımızın ortak beklentisi İnsan onuruna yakışır, adaletli bir yaşam biçimidir. Yukarıda bahsettiğim tespit ve çözümler ortalama her bir Cumhuriyet Halk Partilinin ortak düşüncesidir”

 

“KOLTUK AŞKI DAVA AŞKINDAN BÜYÜK …”

“Diyeceksiniz ki madem durum bu, neden hala bazı şeyler doğru yapılmıyor? Neden hala yanlışlardan vazgeçilmiyor?” diye soran Kahraman sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diğer partilerin aksine Cumhuriyet Halk Partisinde partinin tabanı en az kendini yönetenler kadar yani tavanı kadar bilinçli ve donanımlıdır. Buna rağmen yönetim erkini eline geçirenler gerçekleri bildikleri halde doğruları yapmıyorlar. İl başkanı olan kişi makamına oturduğu ilk andan itibaren mücadeleyi nasıl büyüteceğini değil, hangi milletvekili ya da hangi belediye başkanına yakın olursam 2 yıl sonra yine aynı koltuğa oturabilirim derdine düşüyor.

Dost ve arkadaşlarımızla her samimi sohbetimizde söylediğim gibi, kişi ya da grupları söylemleri değil, eylemleri tanımlar. Koltuğa olan aşkı, davaya olan aşkından büyük olanların bizi yönetmelerini istemiyoruz. Eylemlilikten uzak olanların, hamaset edebiyatı ve slogan sevicilikle bizi yönetmeye yeniden talip olmalarını istemiyoruz.Sadakati ya da mihneti kendilerini o koltuklara taşıyan milletvekillerine ya da belediye başkanlarına olanların arkasından yürümeyi reddediyoruz. Davamızı bir adım ileri taşımak yerine kendi köhne fikir ve mevcudiyetlerini davamıza taşıtmak isteyenlere saygı duruşunda bulunmayı reddediyoruz. Ben ve yol arkadaşlarım Balıkesir’de Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı ve yönetimine yeni bir kan, yeni bir soluk ve yeni bir anlayış katabilmek adına bu yola Kuva-i Milliye şehri Balıkesirimizin amiral gemisi olan Bandırma’dan yola çıkıyoruz. Beklentimiz bu yolculuğun partimize ve artık soluk almak isteyen ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasıdır” (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.