“BU PARTİYİ ÜLKEYİ SENİN GİBİLERDEN KURTARMAK İÇİN KURDUK” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

20 Eylül 2021 - 02:25

“BU PARTİYİ ÜLKEYİ SENİN GİBİLERDEN KURTARMAK İÇİN KURDUK”

“BU PARTİYİ ÜLKEYİ SENİN GİBİLERDEN KURTARMAK İÇİN KURDUK”
Son Güncelleme :

04 Eylül 2021 - 9:37

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural,  Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yaptığı açıklamada partileri hakkında FETÖ iddialarında bulunan Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’a sert eleştiriler yöneltti. Ural, “İYİ Parti, bu ülkeyi sen ve senin gibilerden kurtarabilmek için vatanseverlerin kurduğu bir siyasi partidir, önce bunu o kafana sok” dedi.

İYİ Parti Balıkesir teşkilatları, partileri hakkında FETÖ iddialarında bulunan Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’a tepki gösterip suç duyurusunda bulundu.

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda çok sayıda partilinin de katıldığı basın açıklamasında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, “Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın partimiz ile ilgili yaptığı hakaret, iftira, ayrımcılık ve halkı kin ve düşmanlığa sevk içeren açıklamasına ilişkin suç duyurusunda bulunacağız. Başta Genel Başkanımız olmak üzere, ülkemizi soktukları bu çıkmazdan kurtarma yolunda canla başla çalışan tüm iyilerin, engellenemez yükselişini gizlemek için çakma anketler yetmemiş olacak ki, malum zat yine en iyi bildiği yol olan iftira ve pişkinliğe başvurma gereği hissetmiş. Neymiş bu zatın derdi? Bir de biz dillendirelim de duymayanlar da duysun. Duysunlar ve dinleyenler karar versin kim FETÖ’cü kim değil?” dedi.

“HANGİ FETÖ?”

Ural sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zatın iddiasına göre MHP’yi dizayn edemeyen FETÖ, İYİ Partiyi kurdurmuş güya. Hangi FETÖ? Siyasi kanadının araştırılmasına izin vermediğiniz FETÖ mü? FETÖ’yü besleyen, büyüten ve sonunda 15 Temmuz Kalkışmasına neden olan, senin de grup başkan vekili olduğun siyasi parti halkımızdan özür dilemedi mi? Aynı FETÖ’den bahsediyoruz dimi? İYİ Parti, bu ülkeyi sen ve senin gibilerden kurtarabilmek için vatanseverlerin kurduğu bir siyasi partidir.

Bu iddiaya kargalar da güler mi acaba? İkinci iddiasına göre; Ümit Özdağ’ın iddiası sonucu Buğra Kavuncu’nun geçirdiği FETÖ soruşturmasından 31.05.2021 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kamu adına kovuşturmaya yer olmadığı kararı alınmıştır. Tarihi tekrar söyleyelim 31.05.2021 yani tek adam rejimi ilan edilmiş ve hatta atanmış bakanlarınız Anayasa Mahkemesini bile tehdit edebiliyorken.

Anlamamıştır bu zat, daha açık anlatalım. Bilmem hangi bankaya para yatırdığı için, ya da maaşını sizin ağababalarınızın talimatıyla, o bankadan çektiği için bile, hayat boyu terörist damgası yedirdiğiniz insanlar varken, 15 Temmuz’da tutuklanan askeri öğrenciler, beraat etmesine rağmen devlet dairesinde iş bulamıyorken ve bu çocukların yurt dışına çıkmasının da önüne geçilerek yaşam haklarına müdahale edilmişken, dava sürecinde savcının tutumu ben sana suçu attım. Sen suçsuzluğunu ispat et iken, eğer İYİ Parti hakkında, bu iddiaları destekleyecek en ufak bir delil kırıntısı olsaydı, ne olurdu kararı milletimiz versin”

“BU FETÖ TAKTİKLERİNDEN VAZGEÇİN” 

Özkan’ın üçüncü iddiasının ise; İYİ Parti Genel Başkanının FETÖ’den gelen suflelerle hareket ettiği olduğunu kaydeden Özlem Ural, sözlerine şöyle devam etti:

“Dikkat et sayın zat, Genel Başkanımız Meral Akşener prompter kullanmıyor. Genel Başkanımız halkın içinde ve sufleyi milletinden alıyor. Meral Akşener’in kurduğu her kelime, Anadolu’nun bağrından kopan milletimizin feryadıdır. Seni önce lafının nereye gittiği konusunda bir uyandıralım sonra sen de Twitterdan istifanı yazıp ortalardan kaybolmayasın. Şimdi biz sana bir iki soru soralım,  16.05.2019 tarihinde İYİ Parti tarafından sunulan FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması meclis önergesini içinde bulunduğunuz ittifak vekillerinin reddetmesinin nedeni neydi? Burada maksadınız bizi mi, kendinizi mi korumaktı?

Yine siz bay zat-ı muhterem, FETÖ denen terör örgütü tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Kumpas Davası olarak bilinen, Balyoz Davasının neden en azılı savunucularından biri oldunuz? Şu an bulunduğunuz koltuğu hak etmek için mi yaptınız bunu? 2011 yılında bıyıksızken cemaat terör örgütü değildir ki; bugün bıyıklıyken FETÖ terör örgütüdür. Acaba sakal bıraksa neler söyleyecek bu zat?

Son bir soru daha sormak istiyoruz; halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçu ve Kur’an ayetleriyle makara yapmayı kimlerden öğrendiniz? Sürekli aynı şeyi yaparak farklı netice elde etmek çabanız artık sonuç vermiyor, vazgeçin bu FETÖ taktiklerinden.

Siz İYİ’leri kötüleyerek, kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz; bilimsel açıklamasını da yapalım. İftira atma sebebi genel olarak psikolojiktir. Psikolojik açıdan savunma mekanizması olarak veya kişilik bozukluğu sonucu kullanılır, yani tedaviye ihtiyacın var. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında çalışanlar bu durumu şöyle açıklıyor: İftira, iftiracının iftira attığı kişinin, masumiyetinden, dürüstlüğünden ve inandırıcılığından korktuğunun, çekindiğinin çok açık göstergesidir. İftira bu anlamda bir tür psikolojik savaş yöntemi olarak karşımıza çıkar. Bir insanı susturmanın, konuşsa da sözlerinin tesirini azaltmanın yolu o insanın inandırıcılığını zedelemek yani ona en olmadık iftirayı atmaktır.

Buradaki amaç şudur; öylesine uzak bir yalan atmalı ki bu kişi kendini savunurken dahi bu çamura saplanıp kirlensin. Başka bir sözümüz yok yüce Türk Milleti. Takdir sizindir diyor ve tüm teşkilatlarımızla birlikte bu zattan şikayetçi olmak için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz.” Mahmut ACARÖZ (HABERCİ Gazetesi) 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.