“BENİM İÇİN ASLA VAZGEÇİLMEZ DEĞER CHP’DİR” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

21 Şubat 2021 - 22:44

“BENİM İÇİN ASLA VAZGEÇİLMEZ DEĞER CHP’DİR”

“BENİM İÇİN ASLA VAZGEÇİLMEZ DEĞER CHP’DİR”
Son Güncelleme :

21 Şubat 2021 - 21:29

24,25,26.Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Meclis’te 8 yıl boyunca omuz omuza mücadele ettiği, yakın çalışma içinde bulunduğu Muharrem İnce’nin istifa etmesine üzüldüğünü belirtirken, “Hayırlısı olsun. Bu onun tercihi… Ben CHP’nin Altıok ilkelerine ve Atatürk devrimlerine sarsılmaz  bağlılığımla mücadeleye devam edeceğim.” dedi. 

Gerek bir önceki Kurultay’da, gerekse Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce’nin en yakın  yol arkadaşları arasında yer alan 24,25,26.Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça siyasete partisinde devam edeceğini açıkladı.  Havutça’nın açıklaması şöyle:

“BENİM İÇİN ASLA VAZGEÇİLMEYECEK DEĞER CHP’DİR”

“Sayın İnce’nin ve milletvekillerinin istifası ile devam eden süreci yakından takip ediyorum. Muharrem beyin Memleket Partisi kurma hazırlığında olduğu , CHP  yönetimine yaptığı itirazları ve çalışmalar içinde bulunduğu öteden beri hepimizin malumudur.

Muharrem bey CHP ile yollarını ayırdı, keşke istifa etmese , bir diyalog kurulabilse ve istifa süreci önlenebilse idi ve partimizde hep birlikte mücadeleye devam etseydi. Ama anlaşılan bu olmadı. Geçmişte TBMM’de 8 yıl omuz omuza mücadele ettiğimiz yakın çalışma içinde bulunduğum Muharrem beyin istifa etmesine üzüldüm.Hayırlı olsun,bu onun tercihi.

Ülkemizin savrulduğu bu siyasal sistemde ittifaklar kurmak , iktidar olmak için geniş bir mutabakat kurmak gerektiği açıktır. Bu durumda sol ve demokratik değerleri öne çıkaran herkesin, etnik ve inanç kökenini ayırmaksızın oyunu ve desteğini almak için de ilkesel ve demokratik bir zeminde uzlaşmak da zorunlu , başka yolla iktidar ufukta yoktur. Ki bu İstanbul seçimlerinde denenmiş ve başarılı olmuştur.

Şu anda biz İYİ Parti , SP ve diğerleri ile yüzde elli artı biri aşmaya çalışan bir cephe öngörüyorsak ki öyle olmalı , kendi partimizde küçük fikri farklılıklarımızı bir kenara bırakarak önümüzdeki seçime bu anlayış İle hazırlanmalıyız.”

blank

“Ben CHP ‘nin Altıok ilkelerine ve Atatürk devrimlerine Sarsılmaz bağlılığımla mücadeleye devam edeceğim. Biz Atatürk evlatları CHP’nin ilkelerini hayata geçirmek için sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bizler fikirlerimizin yüzde 80’ninde ortaklaşırken,  yüzde 5,10 farklı düşünme birbirimizden ayrışma nedeni olmamalıdır.”

 12 EYLÜL HATIRLATMASI VE BOĞAZİÇİ ÖRNEĞİ

“12 Eylül darbesi ile iktidarı ele geçiren faşist dikta rejimi biz TÖBDER üyelerini , solcuları ve Atatürkçüleri devrimci öğretmen ,birlik dayanışmacı öğretmen , Atatürkçü öğretmen vs diye ayırmadı , hepimizin üzerinden silindir gibi ezdi geçti ,gerçek işte bu kadar yalındır. İşte Boğaziçi öğrencilerine yapılan muamele hepimizin gözü önünde …

Milletvekili arkadaşların istifası ve başka parti arayışları bence doğru değildir.Partimiz içinde de birlik ,bütünlük anlayış birliği için Altıok’un gerçek ruhuna uygun politikalarıyla Türkiye’nin güvencesidir .

Bazı arkadaşlarımızın öne çıkardığı milliyetçilik okunun da , “benim de daha çok hoşuma giden devrimcilik okunun” da bizim  olduğu gerçeğini gözardı etmemeliyiz.Milliyetçilik okunu öne çıkaranlar nasıl  Halkçılık ve Devrimcilik okunu da benimsiyor ise Devrimcilik okunu öne çıkaranlar da Milliyetçilik okunun da CHP ‘nin Altıoku’undan birisi olduğunu hepimiz biliyoruz

İktidar 50 artı birden geçiyor. Boğaziçi’ndeki faşizm kapımıza doğru geliyor .Öğrenciler Prof. unvanı taşıyan mafya bozuntusu tipler tarafından tehdit ediliyor.Şu aşamada güçlerin ayrışma değil bütünleşme zamanı olduğuna inanıyorum.O zaman Nazım’a kulak verelim :

Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar.
Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır.
Safları sıklaştırın çocuklar,
bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.

Bugün için yapılması gereken özgürlük ve demokrasi ,hak hukuk ve adalet yanlılarının anayasamızın ilk üç maddesi temelinde birarada bir demokratik Türkiye  mücadelesinde , Kuvayi Milliye ruhuyla  yan yana gelebilmesidir. Saygılarımla…”

(balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
blank