BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

6 Haziran 2021 - 03:58

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
Son Güncelleme :

31 Mart 2021 - 23:42

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile Balıkesir’de ki  CHP’li 8 ilçe belediyesinde 14 ayrı toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplam 2 bin 300 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin maaşlarına zam yapıldı, sosyal haklarında kazanımlar sağlandı.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile Burhaniye, Edremit, Gömeç, Balya, Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma belediyeleri arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki günlük programla pandemi kurallarına uygun olarak ayrı ayrı düzenlenen törenlerde ilk gün Gömeç, Burhaniye, Edremit ve Balya belediyelerinde ikinci gün ise Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma belediyelerinde toplu iş sözleşmeleri imzalandı.

İmza törenlerine Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Genel-iş Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Araştırma Daire Başkanı Nevzat Karataş, Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan ve şube yöneticileri, belediye yöneticileri ile belediyelerde çalışan sendika üyeleri katıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmelerinde işçilerin günlük ücretlerine zam yapılarak sosyal haklarında kazanımlar sağlandı.

Toplu iş sözleşmelerinde emeği geçen belediye başkanlarına ve belediyelerde çalışanı sendika üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, “Bu zor pandemi koşullarında emek gücümüzle hizmet üretiyoruz, alın teri döküyoruz. Covid-19 salgın riskine rağmen sokak sokak, cadde cadde temizlik yaparak, halkı bu salgın belasından korumaya çalışıyoruz. Sadece toplu iş sözleşmelerine değil, aynı zamanda iş, emek ve demokrasi mücadelesine de tüm kararlılığımızla devam ediyoruz. Hayatın her alanında işçi sınıfı mücadelesini sürdürüyoruz. Bu bağlamda yapmış olduğumuz toplu sözleşmelerin, belediyelerimize ve belediyelerde çalışan onurlu Genel-İş üyelerine ve ailelerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Toplu iş sözleşmeleri imza törenlerinde konuşan CHP’li belediye başkanları ise pandemi sürecine, ekonomik zorluklara dikkat çekerken, emeğin hakkını tüm olumsuz koşullara rağmen vermeye çalıştıklarını söyledi. 8 belediyede asgari ücretin üstünde ücretlere ulaşıldı. Başkanların açıklamaları şöyle:

BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KEMAL DEVECİLER:  “Burhaniye Belediyesi olarak emeğin değerini iyi biliyor ve bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyoruz. Giderek zorlaşan hayat şartlarında işçilerimizin hakkını korumaya devam ediyoruz.”

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI SELMAN HASAN ARSLAN: “Belediyedeki personel pandemiden en çok etkilenen kesim oldu. Pandemide her türlü iş belediyeler ve belediyelerimizde çalışan personelimizle oldu. Bu zorlu süreçte halkımıza dokunmak adına yaptığınız tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum”

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI AV. TOLGA TOSUN :  “Gerçekten zorlu bir süreçten geçiyoruz. Pandemi koşullarında hizmet üretmek çok zorlaşıyor ama sizin gibi emekçilerin yanında olduğumuz sürece hep en iyi hizmeti üreteceğimize inanıyorum”

GÖMEÇ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET İREM HİMAM: “Günümüzün en büyük sorunu olan Covid 19 tehlikesine rağmen gece gündüz çalışıp görevlerini en güzel şekilde yerine getiren kıymetli çalışanlarımızın istekleri bizim için her zaman ön plandadır.”

BALYA BELEDİYE BAŞKANI ORHAN GAGA :  “Emeğin değerini iyi biliyor ve bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyoruz. Giderek zorlaşan hayat şartlarında işçilerimizin hakkını korumaya, emekçinin yanında olmaya, sadece toplu sözleşmelerde değil, her zaman iş, emek ve demokrasi mücadelesine devam edeceğiz.”

MANYAS BELEDİYE BAŞKANI TANCAN BARCİN : “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduk; olmaya da devam edeceğiz. Alın teri; bizim en değerli hazinemizdir. Manyas Belediyesi olarak emeğin değerini iyi biliyor ve bununla ilgili adımlar atmaya devam ediyoruz.”

GÖNEN BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM PALAZ : “Yaşadığımız salgın süreci ile birlikte koşullar daha da zor hale gelmesine rağmen arkadaşlarımız hiç durmadan çalışmaya devam ediyorlar. Bizlerde imkânlarımızı zorlayarak emeğin ve alın terinin karışığını vermeye çalıştık”

ERDEK BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ HASAN YAPAKÇI :  “Pandemi başta olmak üzere genel olarak yaşanan sıkıntıların yanında Erdek’te ki sorunlara rağmen personelimiz özveri ile görev yapıyor. Çalışanlarımızın şartlarını iyileştirmeye çalıştık. Koşullar iyi oldukça daha iyisini verebilmek en büyük arzumuz” (balikesir24saat.com)

 

EN ÇOK KAZANANLAR

 • DOBUR13.90 9.97%
 • RODRG15.56 9.96%
 • FRIGO23.22 9.94%
 • BOBET4.23 9.87%
 • EGCYH1.27 9.48%

EN ÇOK KAYBEDENLER

 • PKENT2.691.00 -10.00%
 • CUSAN7.73 -7.43%
 • TKURU218.50 -7.42%
 • KARSN3.91 -7.13%
 • DIRIT6.15 -6.82%

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

 • THYAO14.04 0.36%
 • GARAN8.10 0.75%
 • KARSN3.91 -7.13%
 • KOZAL120.80 1.43%
 • GUSGR6.14 -4.81%

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

DÖVİZ KURU

BIST100 1.432.93 % 0,34
DOLAR 8.6685 % -0,39
EURO 10.5498 % -0,18
BITCOIN 36.156.04 % -6,59
ÇEYREK ALTIN 861.63 % 0,68
GRAM ALTIN 526.20 % 0,19