“BALIKESİR ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜN MERKEZİ OLABİLİR” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

29 Temmuz 2021 - 03:02

“BALIKESİR ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜN MERKEZİ OLABİLİR”

“BALIKESİR ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜN MERKEZİ OLABİLİR”
Son Güncelleme :

14 Nisan 2021 - 1:17

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki; “Bugünün ve geleceğin en öncelikli sorunlarının başında gelen iklim değişikliği ile mücadelede Balıkesir yenilenebilir enerji potansiyeli ile Türkiye’de enerji dönüşümünün merkezi olabilir” dedi.

İklim değişikliğine ve iklim değişikliğinin  devasa büyüklükteki etkilerine değinen BASİAD Başkanı Abdullah Bekki bu konu ile mücadelede enerji dönüşümüne özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çekerek; dernek  olarak önümüzdeki dönemde üretim ve ekonomik faaliyetlerde çevresel kaygıları dikkate alan bir misyona sahip olacaklarını bildirdi.

BASİAD Başkanı Bekki  açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Ülkemizin Paris Anlaşmasını imzalayarak gösterdiği iklim değişikliği ile mücadele kararlılığının, anlaşmaya COP 26 öncesinde taraf olma hedefiyle, bilimsel, teknik ve diplomatik tüm veçhelerini ele alan güçlü bir heyetle, sürdürülmesini son derece önemli görüyoruz. 2021’in Türkiye’nin Paris iklim anlaşmasını onayladığı yıl olmasını diliyoruz. Bu süreçte bilimsel temelli ve konuyu tüm boyutları ile ayrıntılı ele alan etki analizleri üzerine inşa edilen; politikalar arası tutarlılığı ve bütüncüllüğü sağlayan, katılımcılıkla hazırlanmış, öncü ve gelişmiş ekonomilere paralel karbon-nötr olma hedefi belirleyen, uygulanabilir tedbirler içeren somut bir yol haritasını kararlılıkla hayata geçirmemiz gerekiyor.”

“İklim Değişikliği ile Mücadele ve Enerji Sektörünün Dönüşümü” cümlesinde Balıkesir için çok önemli bir hedefin  yer aldığını vurgulayan Bekki; “Yeni dönemde Balıkesir olarak efor sarf edeceğimiz, sonunda ilimize kazanç elde edeceğimiz bir hedef var ise işte budur. Bugünün ve geleceğin en öncelikli sorunlarının başında gelen iklim değişikliği ile mücadelede Balıkesir yenilenebilir enerji potansiyeli ile Türkiye’de enerji dönüşümünün merkezi olabilir dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.