“AYVALIK’TA BAŞKA BİR CHP MÜMKÜN” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

23 Eylül 2021 - 19:46

“AYVALIK’TA BAŞKA BİR CHP MÜMKÜN”

“AYVALIK’TA BAŞKA BİR CHP MÜMKÜN”
Son Güncelleme :

20 Ekim 2019 - 16:09

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre süreci başlarken, adaylar da Balıkesir ve ilçelerinde  çalışmalarını sürdürüyor.  Ayvalık’ta ise Serdar Demirezer ilçe başkan adaylığını ve seçim manifestosunu açıklayarak bir adım öne çıktı. 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler mezunu olan ve daha önce Ayvalık Belediye Meclisi üyesi olan Demirezer’in “Seçim Manifestosu” şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı’nı hedefleyen, “Ayvalık’ta Başka Bir CHP Mümkün” dediğimiz, her ne pahasına olursa olsun eli taşın altına koymanın çok gerektiğine inandığımız, birlikte bir yola çıktık..
Bugün siyasal İslam yöntemleriyle, tek adamcı yönetimle sürmekte olan bir muktedirin anlayışına karşı hepimiz biliyoruz ki sadece seçim zamanı alanlara çıkarak örgütlenme olmaz! Gerçek ve kalıcı başarı kazanılmaz! Yerelden genele iktidar olmanın yolu açılmaz! Böyle bir anlayışla Ayvalık’tan ne milletvekili çıkarabiliriz ne de il yönetiminde gücümüzü yükseltebiliriz.
Örgütlenme sürekli olmalıdır! Örgütlenme sokak sokaktır, mahalle mahalledir, ev evdir!
Örgütün gücü; gelişkin, sınır tanımayan iletişim ağlarını doğru değerlendirmeye, onları da sürekli kılmaya dayanır! Şehrin ve toplumun sorunlarına karşı tüm iletişim araçları, kişiler, basın, sosyal medya, kurumlar ve yerelden dünyaya ilişkin ağlar etkin kullanılmalıdır.
Türkiye’de ve Ayvalık’ta Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir güçtür, çatıdır, zemindir… Sesi kısılamaz! Hiçbir kişiyle, örgütün içinde olmayan yapıyla örgütü temsil edenler pazarlığa girmez! Ancak kapımız beklentisizce gelen, değer yargılarımıza inanan, emek verecek herkese hiç şüphesiz açıktır.
Ayvalık Ankara’yı etkileyecek gücü elinde taşımakta emin olun!

“MARİFET ÖRGÜTLÜ GÜCÜ KULLANMAYI BİLENDİ”

Marifet örgütlü gücü kullanmayı bilende. Kendisini ve çevresini kollamak önceliği olmayan, çoğulculuktan yana, donanımdan yana olmayı bilende!
Mesele gençlerle, kadın arkadaşlarla, tüm üyelerimizle en geniş örgütlenme isteğini yaratmaktır! Birikimlerini güçlendirebilecekleri, kimseye iş güç için el etek öpülmeyen öz güvenli bir yapı oluşturmaktır derdimiz.. Çağdaş istihdam alanlarının, teknolojiyi doğru kullanmanın yoluna gitmektir hedef… Şehrin ekonomisini, gerekliliklerini doğru okuyarak birlikte ve bağımsız, ekonomik güçlenmenin ve bilinçlenmenin somut yollarının kapısını açmaktır üzerimize düşen!
Tarımdan mekansal tüketim yaratmayan turizme, kültür mirasımızın, doğamızın korunduğu iş sahalarına yönelik sürekli eğitim verebileceğimiz, sürekli bilgi aktarımı yaratabileceğimiz alanlar oluşturacağız. Uzman kişilerle gönüllülüğe dayanan bir yol haritası oluşturduk. Programımız hepimizi, şehrimizi içine alacak. Birbirimizin elindekiler önce zorda olanlara çare olacak, yol gösterecek biliyoruz.
Önce birbirimize, kabiliyetlerimize, birbirimizin emeklerine değer vermeliyiz!
Emeği değerli kılan çalışmalar; bağımsızlığımızın, siyasal dayanışmamızın güçlenmesini sağlar.

“KIRILAN GÖNÜLLER ALINMADAN BİRLİK OLUNMAZ”

Arkadaşlar;
Örgütümüze hiçbirimiz, hiçbir sebeple dışlanacağımız korkusu yaşamadan gelebilmeliyiz.
Kırılan gönüller alınmadan birlik olunmaz! Örgüt hiç olunmaz!
Sahada hiç durmadan çalışmak gönüllülülükten geçer!
Güçlü bir örgütte toplumsal sorunlar bilimsel yöntemlerle analiz edilir ve çözümlere analizler üzerinden yine bilimsel yöntemlerle varılır. Örgütün veri tabanı ve programı oluşturulur!
Bugüne kadar ne yazık ki bırakın mahalle bazlı, sokak bazlı toplumsal sorun analizini, üyelerimize dair iletişim bilgileri, üyelerimizden katkı alabileceğimiz alanlar dahi tam olarak sistematize edilmemiş, verileştirmemiştir!

CHP BİRİLERİ İÇİN YOK, HEPİMİZ İÇİN, HERKES İÇİN VAR

Değerli dostlar;
Gelecek kaygısı tüm yurttaşlarımızın, sadece kendimize benzerlerin değil!
Bizim örgütlenme anlayışımızda kimse kendisini “öteki” hissetmeyecek!
Uzmanlarla, sivil toplumla, halkımıza Ayvalık’a hiç bir şey beklemeden değer vermiş, aydınlık yarınlardan yana olanlarla her zaman birlikte yürümeyi gerektirir sürekli örgütlenme.
Korkmadan, yılmadan, sinmeden ”EMEK EN YÜCE DEĞER” mücadelesini var edeceğiz !
Ortalama düzeyde bir teorik ve pratik yaklaşımla, suya sabuna dokunmadan örgütlenme olmaz, hiçbir değer korunamaz. Kişisel hesaplara ve siyasi kariyere örgüt alet edilemez ! CUMHURİYET HALK PARTİSİ sadece birileri için yok, hepimiz için, herkes için var ! Evine ekmek götürme derdinde olan, kışa girerken kendini kapı önünde bulan işçi kardeşlerim için nasıl olmaz? Eylem nerede? Etkin, dayanışmacı hukuki destek nerede? Kenetlenme nerede?
Özetle bugün örgütümüzün içinde bulunduğu durum hiçbirimizi memnun etmiyor. Bugüne kadar getirilen pasif anlayış, kisişel hedefler çerçevesinde memurlaşmış anlayış, itibarımızı zedeliyor. Emekten, adaletten, aydınlıktan, barıştan yana olan sol duyumuzu derinden yaralıyor.

“PARTİYİ BAŞKALARININ GÜCÜ İLE DİZAYN ETMEK İSTEYENLERİN KARŞISINDAYIZ”

Pasifize edilmiş, partiyi, örgütü başkalarının gücü ile dizayn etmek üzere haraket edenlerin sonuna kadar karşısındayız. Hep birlikte bugün ki mevcut duruma karşı çıkmazsak yarın kendimizi içi boşaltılmış, üyelerinin dahi vazgeçtiği, her türlü zaafiyete açık yerel bir örgüt yapısında bulacağız.
Çıktığımız yolun bizler için en büyük esası, amacı; Ayvalık Cumhuriyet Halk Partisi’nde, kişilere dayalı siyasi kamplaşmayı, çeteleşmeyi yok edecek, güç birliği yaratacak örgütlenme modeli oluşturmaktır. Bu yapılanmayı; donanıma, bilime, akla, ekip çalışmasına ve Cumhuriyet değerlerine riayet ederek uygulanabilir kılacağız.
Ülkemizde içinde bulunduğumuz düzenin; doğayı, yaşam alanlarımızı, kentleri, kültürü, bilimi, sanatı, eğitimi, emeği, Cumhuriyet’in tüm değerlerini yani hak ve özgürlüklere dayanan demokrasi anlayışını talan ettiği yapılanmasına karşı bizlerin oluşturacağı örgütlenme modelinde; attığımız her adımın sağlam, yaptığımız her hamlenin şuurlu olması, hesap verilebilir ve saydam olması gerektiği açıktır.

DANIŞMA MECLİSİ SÖZÜ

Önemle belirtmek isterim ki; seçildiğimizde meşruiyetimizi, tüzüğümüzde var olan ve neredeyse Ayvalık’ta hiç uygulanmayan, her üç ayda bir yapılması mümkün, tüm üyelerimizin katılımına açık gerçekleşecek danışma kurulu toplantılarından alacağız.
Bizler İzmir İktisat Kongresi’nde örgütlü işçilerle, patronların, aynı masada yan yana oturması için siyaset yapan Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimciliğini tüm muktedirlere tekrar hatırlatmak istiyoruz.
Bizim için, ”yerin derinliklerinden çıkarılıp üstündeki kıyafeti sedyenin temizliğine yakıştıramayan madencinin hırpalanmışlığıyla kazanılacak” önümüzdeki tüm mücadeleler.
Ve bizim için mücadele, inançlarımız doğrultusunda hiç bitmeyecek!
Ayvalık Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne bugüne kadar emek vermiş, hizmet etmiş istisnasız herkese minnettarız. Saygılarımla…” (balikesir24saat) 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.