AK PARTİNİN ŞANSI CHP’LİLEŞMEDEDİR…! Saffet NAYİR « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

13 Eylül 2021 - 04:45

AK PARTİNİN ŞANSI CHP’LİLEŞMEDEDİR…! Saffet NAYİR

AK PARTİNİN ŞANSI CHP’LİLEŞMEDEDİR…! Saffet NAYİR
Son Güncelleme :

17 Ekim 2019 - 10:07

AK Parti Grubu’nda ” Gündoğdu” marşı söylendi. Bence bu olay harika bir gelişmedir. Bu ülkenin tarihine damga vurmuş hiç bir olay ve marş asla bir partinin malı olmamalı. AK Parti grubunda bundan sonraki beklentim ”Harbiye” ve “Onuncu Yıl” marşının söylenmesidir. Ne o çok mu garip geldi? Hiçte garip değil. Bu ülkenin tarihine, devrimlerine, Atatürk İlke ve İnkılaplarına saygısı olan herkes, her zümre, her parti çekinmeden marşını da, sloganını da çok rahat söyleyebilmeli.
Mesela AK Parti grubunda ya da parti toplantılarında neden Mahsuni Şerif yer almaz. Ya da neden Ozan Arif’in şiirleri seslendirilmez.
Eğer aramıza duvarlar örmeye başlarsak bu Türk milletini bölmeye yönelik toplumun temeline dinamit koymak ile eşdeğerdir.
Tabii ki partilerin kendine özgü ön plana çıkardıkları değerleri, ilkeleri, prensipleri vardır. Ancak kimse şunu unutmasın. Bütün partilerin temel ilkesi Türkiye Cumhuriyetinin kurucu değerlerine, evrensel oluşumlarına saygı göstermek olmalıdır.
İstisnasız bütün partilerin tüzükleri, anayasanın başlangıç hükümlerine bağlı kalmayı emreder. Türk milletinin bağımsızlığı ve bütünlüğü buna bağlıdır.
Bu değerleri benimsemeyen parti var mıdır? Vardır. Hedef bu partiyi en yakın zamanda Gazi Meclis’te saf dışı etmek olmalıdır.
Bir kaç gündür özellikle bakıyorum yazılı ve görsel medyaya, ” Bu nasıl olur? Gündoğdu Marşını nasıl söylerler” gibi son derece yanlış bir söylem var.
Arkadaş, bu nasıl bir yaklaşım. Yıllarca “AK Parti milli değerlerden uzaklaştı” diye eleştiri yap. Sonrada vay o marşı nasıl söylerler? O ne yaman bir çelişki.
Bakın bakalım manevi duygularımızın had safhada olduğu şu günlerde bundan daha güzel marş var mı?

GÜNDOĞDU MARŞI

Gün doğdu, hep uyandık,
Siperlere dayandık
İstiklalin uğruna da,
Al kanlara boyandık.

Sandılar Türk uyudu,
Ata cenge buyurdu,
Türkün asker olduğunu,
Dünyalara duyurdu.

Ülkemiz Türk ülkesi,
Aşık eder herkesi
Üstümüzden eksilmesin
Al bayrağın gölgesi.

Şu marşın güzelliğine bakar mısınız? Askerlik yapan her Türk ferdi bu ve bunun gibi marşları bilir. Bu ülkeyi Fetö denen bir bela hakim oldu bir dönem. Neredeyse uçurumun kenarından döndü koskoca ülke. Verilmiş sadakamız varmış. Hiç mi ders almıyorsunuz?
Başta söylediğimi şimdi bir kez daha tekrar ediyorum. Bu kez daha da ileriye gidiyorum.
AK PARTİ CHP’LİLEŞMEDİKÇE, CHP AK PARTİLİLEŞMEDİKÇE asla bu ülkede birlik ve beraberlik sağlanmaz. Eğer şu ülkeyi zerre seviyorsanız ne olur bölücü ayrıştırıcı dil kullanmayı bırakın. Bakın tarihin sayfalarına şu an esamesi okunmayan ülkeler vaktiyle halkının birliğine önem vermeyen, kendi çıkarını, hatta parti çıkarını ülke çıkarlarının önüne koyan ülkelerdir. Geçin onu, her on yılda bir, askeri ihtilaller neden oldu sanıyorsunuz? Ben söyleyeyim. Ülkenin kaderinde söz sahibi olan partilerin ve liderlerinin bölücü söylemleri yüzünden. Unutmayın bu ülkede ”milliyetçi cephe” hükümet söylemi, bana ” Sağcılar suç işliyor dedirtemezsinizdi.
Herkes aklını başına alsın. Kimse ülkenin sahibi kendisi zannetmesin. Bu ülke 82 milyonundur. Ve millet henüz son sözü söylemedi.
Şunu kimse aklından çıkarmasın. BAŞKA TÜRKİYE YOK.!

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.