“ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

23 Eylül 2021 - 01:31

“ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK”

“ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK”
Son Güncelleme :

28 Ocak 2020 - 14:57

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı bugün düzenlediği basın toplantısında kendisi ve belediye ile ilgili bazı yayınlara sert tepki gösterdi. Eleştiriye açık olduğunu belirten Avcı, “Ama işi gücü yalan olan arkadaşları da kimse kusura bakmasın başımızın üstünde taşıyacak değiliz. Bu iddialarını  ispat etsinler yarın başkanlığı bırakırım ama ispat edemezlerse müfteridirler, yalancıdırlar. ” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı bugün Plevne Millet Kıraathanesi’nde basın mensuplarıyla buluştu. Avcı’nın toplantısına başkan yardımcıları Fikrettin Kocaman, Kadir Uzun ve Feyyaz Çiftçi de katıldı.
Başkan Avcı yaptıkları çalışmalar ve projeleri ile ilgili bilgi verirken, bir gazetenin kendisi ve belediyeye yönelik yayınları ile ilgili soruya da yanıt verdi. Söz konusu gazetenin sahip ve çalışanları toplantıya davet edilmedi. Bu konudaki soruyu yanıtlayan Başkan Avcı,” Bizim samimi eleştirilere kapımız her zaman açık ama farklı amaçlarla saldırı yapanlara da kapımız sonuna kadar kapalıdır. Bu kadar net. Hesap verilebilirlik  noktasında nokta kadar tereddütümüz yoktur. Ama işi gücü yalan olan arkadaşları da kimse kusura bakmasın başımızın üstünde taşıyacak değiliz.” dedi.

“DAHA ÖNCE NEDEN YAZMADILAR”
Belediye’ye kendisinin ve yardımcılarının akrabalarını doldurduğu, belediyeye 5 sözleşmeli personel alındığı,  300 bin liraya anket yaptırdığı, belediye müdürleri  ile Kuşadası’nda 5 yıldızlı otellerde “keyif” çattığı  vb. suçlamalara yanıt veren Avcı, bu haberler yapılırken gazetecilik ilkelerine uyulmadığını öne sürdü. Konunun gündeme gelmesinin ardından gazetedeki iddialara yanıt veren Avcı şunları söyledi:
“Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman’ın kızı ve damadı bizde çalışıyor. Yalnız 21014 ve 2015’de işe girmişler. Fikrettin Ağabey de 2016’da başkan yardımcısı oldu. Akrabası olduğu doğrudur. Ama benim zamanımda işe alınmamıştır. Benim başkan yardımcılarımın akrabalarını işten çıkarmam gerekiyorsa eğer burada amaç buysa o zaman bu haberleri yazan arkadaşın hanımı da bizde çalışıyor. Biz onu çıkardık mı ki bunları da çıkaralım. Bu arkadaşlar geçmiş dönemde bunu yazmadılar da neden şimdi yazıyorlar. O hanım da bizim kardeşimizdir, kendisinden de memnunuz” dedi.

“5 SÖZLEŞMELİ ALDIYSAM YARIN BAŞKANLIĞI BIRAKIYORUM”
Belediyeye 5 sözleşmeli personel alındığı yönündeki iddiaya da yanıt veren Avcı şunları söyledi:
“Bakın aslında bir şeyler duyuyorlar. Doğrulatmadan yazıyorlar. Ben size bir hikaye anlatayım. Zamanın birinde zatı muhteremin biri kurban hadisesini anlatıyor. Diyor ki : Davut Peygamber ‘Yarabbi bana bir kız evladı verirsen onu sana kurban edeceğim ‘ diye Allaha yalvardı. Ve Hazreti Allah Davut Peygambere bir kız evladı verdi, onun adını Ayşe koydu. Davut kızı Ayşe’yi tam kurban edecekken, gökten Azrail bir keçi indirip, ‘Ey Davut kızını kesme’ dedi. Şimdi bunu anlatırken biri dayanamıyor. ‘Be kardeşim’  diyor. ‘Ben bunun neresini düzelteyim, bir kere Davut değil, İbrahim, kız değil oğlan, Ayşe değil, İsmail, keçi değil koç, Azrail değil Cebrail’…
‘5 tane sözleşmeli personeli aldığımızı’ yazıyorlar.. 2020 yılında 5 sözleşmeli personel aldığım ispat edilsin yarın belediye başkanlığını bırakıyorum. Buradan da hemen ‘yarın istifa ediyor’ gibi bir şey anlaşılmasın. Bizim öyle kimseden korkarak mücadeleyi terk edip bırakmamız söz konusu değil. 5 sözleşmeli aldığımı ispat etsinler yarın başkanlığı bırakırım ama ispat edemezlerse müfteridirler, yalancıdırlar. ”

ÖDEMİŞ OLAYI

Osman Ödemiş ve eşi Av. Emine Ödemiş’le ilgili haberlerin de “yalan” olduğunu söyleyen Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
” Orada avukatlar diyor, belediyenin zaten bir tane avukatı var. Emine Ödemiş diyor. Emine hanım 25-30 yıl devletine mesai harcamış bir memurdur. Bu ablamız Altıeylül Belediyesi’nin personeliydi. Osman Ödemiş başkan yardımcısı olduğu zaman büyükşehir belediyesine görevlendirme ile gitti. Daha sonra geri döndüğünde istifa edene kadar, Emine Ödemiş’i çalıştırmadık. Yılbaşı itibari ile de verim almaya çalışıyoruz.Yalan yanlış birilerinden aldıkları haberleri yazıyorlar, yalandır, aslı yoktur. Tenkit olabilir ama işin içine yalan girmesin”

ÇİFTÇİ’NİN ATANACAĞINI HERKES BİLİYORDU

Feyyaz Çiftçi’nin başkan yardımcısı olarak atanmadan atandığının haber yapıldığını ve bunun için de bir teyit alınmadığını belirten Avcı ” Arkadaşlar siz bunu yazamaz mıydınız. Bizim gizli saklı bir işimiz yok ki… Ben bu işe başladığımda bir söz verdim. Milletime yalan söylemeyeceğim, kapalı kapılar ardında konuşulan ne varsa milletimin önünde konuşacağım dedim. Abdestimden zerre kadar şüphem yok” dedi.

300 BİN LİRALIK ANKET VE 5 YILDIZLI OTEL !

Başkan Avcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu arkadaşlar 300 bin liralık bir anket yaptırdığımıza dair yapmadığımız bir anketle ilgili haber yaptılar… Bir araştırma yaptırdık, ortada bir şey yok. Ya bir yapalım da vuracaksınız vurun kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi. Bu arkadaşlar yine ‘5 yıldızlı otelde müdürlerinizle keyif çatıyorsunuz’ diye haber yaptılar. Büyükşehir de böyle bir toplantı yaptı, onu tenkit etsenize. Bu bizim müdürlerle yaptığımız 6. toplantı. Bu toplantıları Cumhurbaşkanımız da yapıyor, devletin diğer kurumları da yapıyor”

“BU ZİHNİYETE PABUÇ BIRAKMAM MÜMKÜN DEĞİL” 

“Ben yardımcılarımın altından makam arabalarını aldım, makam arabasını hak etmedikleri için değil, milletimiz belediyemizin tasarrufa önem verdiğimizi anlasın diye yaptım. Bugün şerefimle söylüyorum, belediyenin hiç bir aracını hiç bir imkanını kendi özel işimde kullanmadım. Ben bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeye çalışıyorum. Ama kimse de kusura bakmasın bu zihniyete de pabuç bırakmam mümkün değildir” ( balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.