30 AĞUSTOS BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK KOŞUSU « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

3 Ağustos 2021 - 06:13

30 AĞUSTOS BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK KOŞUSU

30 AĞUSTOS BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK KOŞUSU
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2020 - 18:35

Millî Egemenlik (Millî Hakimiyet). Egemenlik, hiçbir mâna, hiçbir şekil ve hiçbir renkte ve işarette ortaklık kabul etmez.” Atatürk.1922 (Nutuk II, S. 700).

30 Ağustos;

Bir milletin haklarını savunmak için birleşerek, düşmanın karşısına dikilip “Ben Türk’üm, bağımsızlık bana atalarımdan miras kaldı, o’nu sana vermem” diyerek tüm dünyaya haykırmasıdır.

30 Ağustos;

“Millî Egemenlik (Millî Hakimiyet). Egemenlik, hiçbir mana, hiçbir şekil ve hiçbir renkte ve işarette ortaklık kabul etmez.” anlayışının ifadesidir. Milli sınırlar içerisinde milletin azim ve kararının gerçekleşmesidir.

30 Ağustos;

Yoktan var edilen bir ordunun, HEKTOR’un öcünü alarak mazlum milletlere kurtuluş yolunu göstermesi.

30 Ağustos;

2 bin 229 yıllık şanlı geçmişiyle dünya tarihinin akışına yön veren Türk ordusunun BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLEMEYEN Türkiye demektir.

30 Ağustos;

Memleketin her yanında fabrika bacalarının tüttüğü, işsizliğin olmadığı, EYT’liler (Emeklilikte Yaşa Takılanlar ) ile açlığa sefalete terk edilen KİMSESİZLERİN KİMSESİ demektir.

30 Ağustos;

İğneden ipliğe tarım ürünü ithal etmeden, “Milli ekonominin temeli ziraattır” anlayışıyla ekonomik bağımsızlığın kazanılması demektir. Kendi işçisini, köylüsünü üreticisini sevmek demektir.

30 Ağustos;

Atanamayan öğretmenin kalmadığı, okullarında laik, demokratik çağdaş bilimsel eğitimin yapıldığı, “kindar nesiller” değil, fikri, vicdanı ve irfanı hür nesillerin yetiştirildiği, şeyhlerin, dervişlerin ve mensuplarının olmadığı Türkiye demektir.

30 Ağustos;

COVID-19 Salgını nedeniyle gerekli sağlık önlemleri alamayıp, sonradan pandemi  tedbirleri (!) adı altında düğünlere, nişanlara vb. yaşam alanlarına getirilen kısıtlamalarla telli duvaklı gelinliklerini damatlıklarını giyen gençlerin umutlarının,  hayallerinin kaybolmamasıdır. “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” anlayışıyla toplumun her kesiminde sağlıklı nesiller yetiştirmektir.

30 Ağustos;

Malazgirt’te alınan, Miryokefalon’da korunan ve Sakarya’da kurtarılan Anadolu’nun kırmızı beyaz gelinliğini bir daha çıkarmamak üzere giymesi demektir.

30 Ağustos;

Onurlu bir milletin, Kocatepe’den İzmir’e bağımsızlık ve özgürlük koşusudur.

Pandemi(!) bahanesiyle, 30 Ağustos’un ve diğer milli bayramlarımızın kutlanmasına yönelik yasaklar ve kısıtlamalar getirilmesi, Anadolu’dan kovduğumuz işgalcileri sevindirir.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

Ayhan Öztürk

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.