“3-4 HAFTALIK TAM KAPANMA ŞART” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

6 Haziran 2021 - 06:08

“3-4 HAFTALIK TAM KAPANMA ŞART”

“3-4 HAFTALIK TAM KAPANMA ŞART”
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 13:13

Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, ülke düzeyindeki günlük vaka sayılarının 20 bini, ölüm sayılarının 100’ü geçtiğini, Balıkesir’deki COVID -19 vakalarındaki artışın yüzde 250’ye ulaştığını belirtirken, 3-4 haftalık tam kapanmaya gidilmesini istedi. Uçan, ” Aksi halde üçüncü pike doğru gidiş kaçınılmazdır.” dedi. 

“YAPAY GÜNDEMLE PANDEMİ GÖLGELENMEK İSTENİYOR”

Balıkesir Tabip Odası Dr. Necdet Uçan,  açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Pandemi  hız kesmeden, kontrolsüz, kendi halinde, almış başını gidiyor. Herkes izliyor. Mış gibi yapılıyor, yapay gündem maddeleri ile asıl gündem unutturulmaya çalışılıyor. Kongreler, açılıp-saçılmalar, kademeli geçiş ucubeliği devam ediyor.
Bir gün kapatma davasına, başka gün İstanbul Sözleşmesinin feshine ve Merkez Bankası başkanının görevden alınmasına, Gezi Parkının  vakıflara devrine uyanıyoruz. Ve bunlar tartıştırılarak, asıl gündem ekonomik kriz ve ciddi hastalık sayılarına ve ölümlere yol açan pandemi gölgelenmek isteniyor.”

“BALIKESİR KIPKIRMIZI”

“3 hafta önce 3 büyük il sarı-turuncu renkte iken, bugün her 3’ü de kırmızı oldu. Balıkesir ise kıpkırmızı. İnsidans tablosunda 1 ay önce yüz binde 83 olan vaka oranı 13-19 Mart haftasında  yüz binde  288’e  yükselmiştir. % 250 oranında artış vardır.
Ülke düzeyinde günlük vaka sayıları 20 bini, ölüm sayıları 100’ü geçti. 3 ay önceki vaka sayılarına yaklaştık. Neyi bekliyorsunuz? Niye bekliyorsunuz? 400’ e yakın kaybettiğimiz, daha fazla sağlık çalışanının, resmi rakamlara göre 30 bin olarak açıklanan daha fazla vatandaşın hastalanmasını, hayatını kaybetmesini mi? Neyi? Sürü bağışıklığına mı gidiyoruz?”

BAKANLIĞA AŞI ÇAĞRISI

“Bizler görevimizin başındayız, işimizi yapıyoruz, halk sağlığının korunması için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” diyen Uçan Sağlık Bakanlığı yetkililerine de seslenirken, ” Halkın sağlığı için gerçekleri, olduğu gibi haykırmaya devam edeceğiz. Aşı sağlanmasını hızlandırın, yeterli miktarda ve zamanda sağlayın, 3-4 haftalık tam kapanmaya gidelim diyoruz. Aksi halde üçüncü pike doğru gidiş kaçınılmazdır. Ve kamunun halkın sağlığını koruması gibi anayasal görevi olduğunu hatırlatmak istiyoruz.Sağlık Bakanlığını ivedi olarak  aşı çeşitliliğini arttırmaya, yeterli miktarda ve gereken zamanda aşı sağlamaya çağırıyoruz.” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.