OKULDA TELEFONA YASAK ! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

23 Eylül 2021 - 22:10

OKULDA TELEFONA YASAK !

OKULDA TELEFONA YASAK !
Son Güncelleme :

07 Ekim 2019 - 22:04

Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçe genelindeki tüm okullarda cep telefonu, görüntü ve ses kaydedici cihazların kullanılmasının yasaklandığı bildirildi.

Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öğrencilerimizde Dijital Bağımlılığı Önleme” başlığıyla yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Görüntü ve ses kaydedici özelliğe sahip bilişim araçlarının eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü yerlerde amacının dışında kontrolsüz, yanlış ve bilinçsiz kullanımının eğitim ve öğretimi olumsuz etkilemesi, öğrencilerimizde gözlenen zamanı idare etmede başarısızlık, sosyal aktivitelerde azalma, sosyal çevreden izolasyon, kendine ve başkalarına yabancılaşma, okullarda eğitim faaliyetlerinin aksaması, sınıf içi motivasyonun etkilenmesi, öğrenme sürecinin etkilenmesi gibi sebeplerle Bakanlığımızın da aynı amaçla yaptığı çalışma ve genelge dayanak alınarak Kaymakamlığımız işbirliğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ‘Dijital Bağımlılığı Önleme konusunda bir çalışma yapılmıştır

OKULA SOKULMASINA DİSİPLİN CEZASI

Açıklamada okula söz konusu cihazlarla girilmesine disiplin cezası uygulanacağı belirtilerek “Çalışma kapsamında öğrencilerimizin özellikle cep telefonu vb. ses ve görüntü kaydı özelliğine sahip bilişim araçlarıyla okula girmesi kesinlikle yasaklanmıştır. Kurala uymayan öğrencilerimiz hakkında Bakanlığımız Ortaöğretim Disiplin Yönetmeliği ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemi uygulanacaktır” denildi.

AMAÇ SORUMLULUK SAHİBİ DUYARLI NESİL

Açıklamanın sonunda şu görüşlere yer verildi:

“Okullarımızda uygulanacak çalışma ile öğrencilerimizin sadece akademik başarılarına değil, kişisel gelişimlerine, sosyalleşmelerine ve iletişim becerilerinin kuvvetlenmesine de fayda sağlamak amaçlanmıştır.  Çalışmanın sağlıklı yürütülmesi için velilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin işbirliği içinde olması büyük önem arz ediyor. Birlikte yürüteceğimiz bu süreci hassasiyet ve titizlikle yönetebilirsek, cep telefonu vb. bilişim araçlarının yanlış kullanımı nedeniyle gençlerimizde ortaya çıkan zihinsel yük ve verimsizliğin önüne geçerek daha dinamik, yaşadığı çevreyi ve dünyayı tanıyan, sosyal ve manevi sorumluluklarının farkında olan bir neslin yetişmesine de katkı sağlayacağımız inancındayız”  Necip KARATUNA / SINDIRGI (balikesir24saat) 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.