“MALİ DİSİPLİNİ SAĞLADIK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Haziran 2021 - 19:59

“MALİ DİSİPLİNİ SAĞLADIK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

“MALİ DİSİPLİNİ SAĞLADIK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”
Son Güncelleme :

16 Ekim 2020 - 14:45

Ayvalık Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi 151 milyon 995 bin lira olarak belirlendi. Oybirliği ile belirlenen bütçe sonrası meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Ergin, ” Bu güvene layık olmaya çalışacağım. 500 günlük çalışma dönemimizde gelirlerimizi arttırdık ama asıl önemlisi giderlerimizi azalttık. Bu vesile ile düzenlenmiş ödeme planları ve gelir gider dengesindeki iyileştirmelerle artık daha huzurlu bir şekilde önümüzü görüyoruz. Seçim öncesi ve sonrasında çözülmesi gereken en büyük sorunun mali disiplin olduğunu söylemiştik. Sözümüzün arkasında durduk” dedi.

Ayvalık Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantılarının ikincisi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 2019 yılının ilk dokuz ayında 69 milyon 170 milyon liralık gelire karşılık, 92 milyon liralık gider tablosu ile karşı karşıya olduklarını anımsatırken, 2020 yılının ilk dokuz ayında ise 80 milyon 664 milyon liralık gelire karşılık 78 milyon 984 milyon liralık giderlerinin bulunduğunu açıkladı. Ergin,  bütçe gelirlerinin artıya doğru yükselmeye devam ettiğini söyledi.

Toplantıda 151 milyon 995 bin lira olarak meclise sunulan  2021 yılı bütçesi oy birliği ile onaylandı. Başkan Ergin yaklaşık 152 milyon liralık bütçenin Ayvalık halkına, hizmet, yatırım ve yeni projeler olarak döneceğini belirterek bütçenin onaylanmasına destek veren meclis üyelerine teşekkür etti.

“MALİ DİSİPLİNİ SAĞLADIK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

Bütçe görüşmeleri sırasında meclis üyelerinin 2021 yılı bütçesini oy birliği ile onayladığına dikkat çeken  Başkan Ergin, “Bu güvene layık olmaya çalışacağım. 500 günlük çalışma dönemimizde gelirlerimizi arttırdık ama asıl önemlisi giderlerimizi azalttık. Bu vesile ile düzenlenmiş ödeme planları ve gelir gider dengesindeki iyileştirmelerle artık daha huzurlu bir şekilde önümüzü görüyoruz. Seçim öncesi ve sonrasında çözülmesi gereken en büyük sorunun mali disiplin olduğunu söylemiştik. Sözümüzün arkasında durduk” dedi.

“88 İCRA DOSYASI KAPATILDI”

2019 yılının Nisan ayında görevi devraldıklarında geçmiş dönemlerden gelen toplam 300 milyon liralık borç yükünü kucaklarında bulduklarını söyleyen Başkan Ergin, “Bu borcun yaklaşık 56 milyon liralık kısmı piyasaya olan borçlardı. Sadece 28 milyon liralık bölümü belediyeye iş yapan temizlik şirketine aitti. Bugün artık gelir gider dengesi, gelirler lehine artışın sağlandığı, çalışanların maaşlarını zamanında aldığı, emekli olan işçilerin tazminatlarının gününde yatırıldığı, piyasaya olan borçların gününde ödendiği güvenilir bir belediye konumuna geldik. Pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara karşın gelir ve gider bütçesini dengeye getirdik. Geçmiş dönemde çok sayıda icralık durumlar yaşandı. 1 Nisan 2019-30 Haziran 2020 tarihleri arasında 88 icra dosyası kapatıldı, on üçü ile protokol yapıldı. Nisan 2019 tarihinde göreve geldiğimiz dönemimizdeki harcamalara ilişkin aleyhimize açılmış hiçbir yeni icra takip dosyası da bulunmuyor. Tek istisnamız var, geçmiş dönemden temizlik ve asfalt işlerini yapan şirketlerin açtığı takipler” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.