HAYAT DEĞERLİDİR, CAMDAN DÜNYAYA HAPSOLAMAZ « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

9 Nisan 2021 - 04:39

HAYAT DEĞERLİDİR, CAMDAN DÜNYAYA HAPSOLAMAZ

HAYAT DEĞERLİDİR, CAMDAN DÜNYAYA HAPSOLAMAZ
Son Güncelleme :

14 Nisan 2020 - 13:15

Hepimizin evimizde olduğu,  camdan dünyayı naklen izlediğimiz günlerdeyiz. Belki bugünler doğaya ve gezegende yaşayan diğer canlılara yaptığımız saygısızlığın sonu olarak bir düşüştür. Türk Rock Müziğine damgasını vuran müzik grubu Mavi Sakal’ın, “Naklen” adlı parçasını düştüğümüz yerden dinlemek gerekir. Parçanın sözleri bugünleri anlatıyor.  Özellikle şu bölümü:

Açarak camı, bakarak camdan

Cam gösteriyor dünyayı

Açarak camı, bakarak camdan

Düşüşümü izliyorsun naklen

Çalışmalarını sürdüren profesörleri büyük bir umutla takip ediyoruz. Yetkililer açıklamada bulunacak mı diye bekliyoruz. Günlük coronavirüs tablosunun açıklanmasını bekliyoruz. Ne yazık ki hepimizi çok üzen bir tablo ile karşılaşıyoruz. Adeta “Naklen”  parçasının sözleri gibi açarak camı bakıyoruz cama.

Sevgili okurlarım düşüşü olumsuzluk olarak algılamayalım. Bugünler geride kaldığında daha yaşanılır bir dünya için bir fırsat olarak görelim. İzlediğimiz açıklamaları bazen yeterli bulmuyoruz. Bazen açıklamaların zamanında yapılmadığına tanık oluyoruz. Bazen de aklımızla alay edildiğini düşünüyoruz. Bütün bunlara neden olan gelişmeleri sadece camdan izlemeyelim. Neden açıklamalarda belirsizlikler, güven uyandırmayan bazı sözler, tutarsızlıklar var sorgulayalım. Bizlere daha net, çok daha gerçekçi açıklamalarda bulunacak yetkilileri göreve getirmek amacımız olsun.. Bahsetmiş olduğum fırsatlardan biri de pekala bu olabilir.

Zamanında yapılmayan, içerisinde belirsizlikler barındıran, açıklamalar duymak istemiyoruz. Yetkili kişi ve kurumların, “Kimsesizlerin kimsesi”  eşsiz tanımı ile kurduğu Cumhuriyet’i anlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan, bilim ile akıl ile yürümelerini istiyoruz. İçinde bulunduğumuz durumun asla siyasete alet edilmesini istemiyoruz. Görevlilerden sadece virüsü yenmeleri için odaklanmalarını bekliyoruz. Ulu önderimizin dediği gibi Cumhuriyetimizin gerçekten kimsesizlerin kimsesi olduğunu göstermelerini diliyoruz. Yapılan yardımların herkese hiçbir ayrımdan yapılmadan zamanında ulaşmasını umuyoruz.

Sevgili okurlarım, “Naklen” parçasının sözlerinin bir kısmı da şöyle:

Düştüğüm yerde mıncıklanmış duygularım, çamur gibi elinizde şekillenir…

Coronavirüs nedeni ile yaşadığımız bu süreçte, hepimiz oldukça hassas bir dönemdeyiz. Her zamankinden daha farklı duygu ve düşünceler içerisindeyiz. Hayatın değerini bir kez daha anladık. Çoğumuz son günlerde sokağa çıkma yasağına dair yapılan açıklamalar ve sonrasında yaşadıklarımızdan dolayı sanki bir tiyatro oynandı gibi düşündük. Duygularımızın mıncıklandığını düşündük. Çamur gibi ellerinde şekillendiğini hissettik. Olan bitene rağmen camdan izlediklerimiz duygularımızı sadece anlık etkilesin. Üzerinden bir süre geçtikten sonra aklıselim bir birey olarak değerlendirelim.

Duymak istemediğimiz açıklamalara cevabımız öfke, kızgınlık olmasın. Her zamankinden daha çok bilimden, akıldan, Atatürk Cumhuriyeti’nden yana olalım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bugünlerde, bir Cumhuriyet insanı olarak bizlere yakışan budur.

Sorumluların ders çıkarmayacağını düşünsek bile bıkmadan, usanmadan, yılmadan gerçeklerin peşinden koşalım. Unutmayalım ki, ülkemizin imzası da, mührü de, tapusu da, geleceği de MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’tür Bu gerçek değişmeyecektir.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.