CHP’DEKİ İHRAÇ KARARINA AK PARTİ’DEN İLGİNÇ YORUM « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

3 Ağustos 2021 - 06:36

CHP’DEKİ İHRAÇ KARARINA AK PARTİ’DEN İLGİNÇ YORUM

CHP’DEKİ İHRAÇ KARARINA AK PARTİ’DEN İLGİNÇ YORUM
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2020 - 14:41

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Av. Mehmet Birol Şahin, ” CHP İl Başkanı siyasi rekabet içinde olduğu ancak doğrudan mücadele etmekten korktuğu Karesi İlçe Başkanı karşısında içine düştüğü acziyetini kapatabilmek için Sayın Cengiz Dikici’yi CHP’den ihraç etmiştir. Cengiz Dikici ihracının asıl hedefi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’dır” dedi.

CHP’nin ” tek parti zihniyetine sahip demokrasinin, hoşgörünün olmadığı bir dikta partisi” olduğunu iddia eden Şahin yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“CHP Karesi ve Büyükşehir Meclis üyesi mimar Cengiz Dikici görev yaptığı 1.5 yıllık Meclis üyeliği döneminde eczacı CHP İl Başkanının emrettiği şekilde sadece parmak indirip kaldıramamış, kişisel uzmanlık alanı olan imar konularında bazı diğer CHP’li meclis üyeleri ile birlikte ‘kabul’  veya ‘red’  oyu vermek yerine oy gündem maddesinde dışarıya çıkarak oy kullanmıştır.

“ASIL HEDEF YALÇIN”

CHP İl Başkanı siyasi rekabet içinde olduğu ancak doğrudan mücadele etmekten korktuğu Karesi İlçe Başkanı karşısında içine düştüğü acziyetini kapatabilmek için Sayın Cengiz Dikici’yi CHP’den ihraç etmiştir.
Bunun sebebi milletvekilleri Ahmet Akın ve Ensar Aytekin ile diğer milletvekili Fikret Şahin’in gelecek seçimlerde Serkan Sarı’nın milletvekili yapmak üzere oluşan paylaşım ve ittifakın icraatıdır.
Kişisel koltuk hırsıyla oluşan bu ittifaka göre parti çıkarlarını ve parti hukukunu önemseyen Karesi İlçe Başkanı bu üçlünün kişisel hedefine ulaşması için en önemli engeldir ve Cengiz Dikici ihracının asıl hedefi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’dır..
Nitekim Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın korkusuzca  ihraç kararının yanlış olduğunu ve Cengiz Dikici’nin yanında olduğunu açıklamıştır.
CHP İl Başkanı-Ahmet Akın ve Ensar Aytekin İttifakı’nın  gerçekten samimiyet ve cesaret sahibi olup olmadıkları Karesi İlçe Başkanı’nın bu açıklamaları karşısında ona karşı yapacakları işlem ile ortaya çıkacaktır.
Zira uzmanı olduğu imar konularında kişisel kanaatini söylemekten başka suçu(!) olmayan Cengiz Dikici ihrac ediliyorsa Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın çok daha ağır biçimde cezalandırılması (!) gerekir..

KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİ PARTİDEN İHRAÇ EDEN ZİHNİYET...”

Ancak bu üçlü sinsi planlar ile saman altından su yürütmekte mahir oldukları için Karesi İlçe Başkanı’na tek kelime bile edemeyecekler ancak onunla hareket edenlere karşı bel altı yumruklar atmayı tercih edeceklerdir.
Bu kişilerin bu zihniyet ve yaptıklarına rağmen kalkıp %51 oy alarak seçilen Cumhurbaşkanı için ‘Diktatör’, ‘Saray Rejimi’  derken aynaya bakarak konuştukları ve kendilerinin sıfatlarını ifade ettikleri bir kez daha ortaya çıkmıştır.
CHP demokrasi, fikir ve ifade özgürlüğüne tahammül bile edemeyen “Tek Parti Zihniyeti”nin bütün damarlarına işlemiş bir ‘Dikta Partisi’ olduğunu bir kez daha ispat etmiştir.
Genel Başkanları, MHP’li Eklemettin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ‘Tıpış tıpış oy vereceksiniz’ dediğinde alkışlayan ve ‘Tıpış Tıpış Oy veren’ CHPlilerin akıl tutulması devam etmektedir.
Kendisi gibi düşünmeyenleri partiden ihraç eden zihniyetin ülkemizin demokrasi ve huzuruna bir katkısının olamayacağı açıktır” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.